Skoč na obsah Skoč na menu
Holandský piesok vytrápil Richarda Šikyňu na MXGP v Assene

Holandský piesok vytrápil Richarda Šikyňu na MXGP v Assene

Predposledné podujatie seriálu Majstrovstiev sveta FIM Motocross World Championship 2018 sa konalo na  v Holandsku na TT Circuit Assen. Na okruhu, kde sa okrem iného pravidelne konajú aj preteky MotoGP tak cez víkend 15.-16.9.2018 cestné špeciály vystriedali terénne motocykle. Organizátori už tradične vybudovali len pre toto podujatie náročnú pieskovú trať priamo pred tribúnami divákov. Tohto veľkolepého motokrosového divadla sa v triede MX2 zúčastnil aj slovenský jazdec, Richard Šikyňa (MX Slovakia), na svojom motocykli KTM 250 SXF v drese partnerského tímu JD GUNEX KTM Racing Team. Na veľmi náročnom pieskovom povrchu sa mu tentokrát nepodarilo dosiahnuť na ďalšie svetové body. Po 26. mieste v sobotňajšej kvalifikácii v nedeľu prešiel cieľom na 24. a 26. mieste.

»»
V Bol d´Or odštartuje ďalšia sezóna seriálu MS Endurance

V Bol d´Or odštartuje ďalšia sezóna seriálu MS Endurance

Už tento víkend, 15.-16.9.2018, budeme môcť sledovať štart sezóny 2018-2019 majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov cestných motocyklov – EWC, a to na francúzskom okruhu Paul Ricard v Bol d´Or.  Počas týchto prestížnych 24-hodinových pretekov uvidíme na trati 59 tímov z 13 krajín, medzi ktorými bude mať zastúpenie i Slovensko.

»»
Michal Ronec majstrom Slovenska v triede Superstock 600

Michal Ronec majstrom Slovenska v triede Superstock 600

Na víkendovej Cene Slovenska na Slovakia Ringu sa rozhodovalo o motocyklových majstroch Slovenska. Víťazstvom v prvých pretekoch triedy Superstock 600 si svoj prvý titul poistil Michal Ronec, pretekár tímu FUGU racing, a hoci v nedeľných pretekoch pre pád nedokončil, uplynulú sezónu môže považovať rozhodne za mimoriadne vydarenú.

»»
Martin Vaculík  GP Speedway Krško - reportáž RTVS

Martin Vaculík GP Speedway Krško - reportáž RTVS

Martin Vaculík patrí medzi stálice seriálu majstrovstiev sveta motocyklov na plochej dráhe. Kým na Slovensku tento šport nie je príliš sledovaný, vo Švédsku a Poľsku nášho pretekára vnímajú ako superhviezdu. Naši severní susedia Martina dokonca lanárili, aby reprezentoval ich krajinu.
Cez víkend štartoval v slovinskom Kršku, kde obhajoval prvenstvo z minulého roka, ale tentoraz bolo jeho stropom semifinále.
Viac v reportáži RTVS: https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/12958/166031#671

»»
Red Bull Get on Top 2018 - posledná šanca na registráciu

Red Bull Get on Top 2018 - posledná šanca na registráciu

Ešte si sa neregistroval na Red Bull Get on Top? Tak už toľko nerozmýšľaj a príď na nekompromisne vertikálne preteky do Porúbky pri Žiline. Na štartovke ostáva pár voľných miest, tak aby ti ich niekto nevyfúkol! Aj tento rok to bude extrémne, trať náročnejšia a pribudnú aj nové prekážky. Na štarte sa stretneš so Štefanom Svitkom, ale aj s víťazmi minulých ročníkov Davidom Cypriánom a Thomasom Hostinským. Vidíme sa 22. a 23. septembra 2018.

»»
Motocyklová Cena Slovenska na Slovakia Ringu už cez víkend

Motocyklová Cena Slovenska na Slovakia Ringu už cez víkend

Počas nadchádzajúceho víkendu, 7.-9. septembra, sa na Slovakia Ringu uskutočnia medzinárodné motocyklové preteky Cena Slovenska, v rámci ktorých sa bude bojovať aj o body do majstrovstiev Slovenska a Českej republiky. Vstup pre divákov je na podujatie zdarma.

»»
 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png scrubl.png nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.pngmotocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok