Skoč na obsah Skoč na menu

Ešte jedny plochodrážne preteky v Žarnovici v sezóne 2017!

Ešte jedny plochodrážne preteky v Žarnovici v sezóne 2017!

Plochodrážna sezóna 2017 sa pomaly blíži k svojmu koncu. V Žarnovici sa mala skončiť už 2. a 3. septembra Pohárom priateľstva. V prvý deň sa síce preteky odjazdili, no na druhý deň museli byť zrušené bez náhrady pre dažďom podmočenú dráhu. Speedway Club Žarnovica však už v tom čase zamýšľal zorganizovať ešte jedny plochodrážne preteky. Ak to dovolí počasie, fanúšikovia a pretekári sa môžu s plochodrážnou sezónou 2017 rozlúčiť na našej dráhe v nedeľu 8. októbra.

SC Žarnovica bol oslovený pražským manažérom a bývalým pretekárom, ktorý niekoľko rokov reprezentoval aj Slovensko, Tomášom Topinkom, či by nebol ochotný zorganizovať bodovaný tréning, kde by sa zviezli najmä pražskí juniori spolu s domácimi. Slovo dalo slovo a vďaka ústretovosti Mesta Žarnovica budú fanúšikovia svedkami nie bodovaného tréningu, ale klasických pretekov jednotlivcov, v rámci ktorých si sily na našom ovále zmerajú pretekári z viacerých krajín. Predbežne účasť prisľúbili pretekári nielen z Prahy, ale aj Březolup, či Pardubíc, ale aj zo Slovinska a Poľska. Štartovná listina ešte nie je kompletná. Prednosť budú mať pretekári juniorského veku, ktorí tak budú môcť ukázať čo sa počas sezóny naučili. Samozrejme účasť seniorov nie je vylúčená. Patronát nad pretekmi prebralo Mesto Žarnovica, ktoré bolo vždy počas siedmych sezón Speedway Clubu ústretové a aj vďaka ktorého podpore prežíva žarnovická plochá dráha svetlé obdobie. Preteky ponesú názov Pohár mesta Žarnovica. Začiatok je naplánovaný na 14.00 hod.

plagat-poharmesta--kpia.png

Zdroj: speedwayclub.sk/M. Búri

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png scrubl.png nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.pngmotocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

SK - 017 01 Považská Bystrica

IČO: 30813883, DIČ: 2020687944

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok