Skoč na obsah Skoč na menu

Zaujímavé preteky ukončili žarnovickú sezónu 2017

Zaujímavé preteky ukončili žarnovickú sezónu 2017

V nedeľu 8.10.2017 organizoval Speedway Club Žarnovica posledné preteky sezóny. Záštitu nad nimi zobralo mesto Žarnovica, ktoré opäť raz ukázalo snahu o podporu mladých plochodrážnikov. Preteky mali zaujímavý priebeh, pričom o stupňoch víťazov musela rozhodnúť až rozjazda navyše. S pekným výkonom sa predviedol David Pacalaj, ktorý dosiahol na prvé stupne víťazov vo svojej začínajúcej kariére.

Preteky od začiatku týždňa ohrozovalo počasie. Dráhu sa našťastie podarilo pripraviť ešte v pondelok grédrovaním a valcovaním, ktoré pokračovalo aj počas daždivého utorka. Materiál na začiatku rozkyprený bol riadne uvalcovaný a tvrdá dráha vydržala až do nedele. Ráno pred pretekmi síce panovala obava najmä pri pohľade na mäkký vnútorný okraj dráhy - lajnu, to sa však vyriešilo jeho posunutím o jeden až dva metre von a zvyšok dráhy bol už v perfektnom stave.

Okrem počasia, ktoré síce nakoniec počas pretekov vydržalo bez prehánok a snáď prvýkrát v sezóne tak vyšla predpoveď počasia meteorológom dokonale, potrápila organizátorov aj neúčasť Zdeňka Holuba a nakoniec aj Jana Kvěcha. Počas pretekov pre zdravotné problémy odstúpili aj Poliak Kamil Tomaszowski a Josef Novák, no našťastie to neznamenalo veľký úbytok zaujímavých súbojov, ktoré gradovali v druhej polovici pretekov. Dokázala to aj naša dvojica pretekárov Jakub Valkovič a David Pacalaj, ktorí v jednej z jázd štartovali samotní.

Preteky priniesli množstvo zaujímavých jázd, v ktorých sa mohla porovnávať najmä kvalita českých a slovenských talentov. Naši sa nestratili. Najlepšie preteky zvládol David Pacalaj. Istou, nebojácnou a takmer bezchybnou jazdou nazbieral jedenásť bodov, čo ho vynieslo až do dodatkovej jazdy o druhé a tretie miesto. Aj v nej najlepšie zvládol štart a viedol, no nakoniec podľahol skúsenejšiemu Patrikovi Mikelovi a musel sa uspokojiť s tretím miestom, čo možno považovať za pekný úspech. Z víťazstva sa tešil Ondřej Smetana z Prahy, ktorý v tejto sezóne patrí medzi najlepšiu osmičku plochodrážnikov u našich západných susedov. O bodové maximum ho však pripravil domáci Patrik Búri. Ten si prežil smolný deň, keď po dvoch víťazstvách na štarte svojej tretej jazdy padol. Vo štvrtej jazde vyhral po peknom predbiehacom manévri nad Smetanom. V poslednej jazde, kde si mohol cez víťazstvo vybojovať ešte konečné druhé miesto, padol na vedúcej pozícii. Pred neho sa tak v spomínanej jazde dostal Ján Mihálik, ktorý najmä vďaka dvom víťazstvám skončil na peknom šiestom mieste. Štvrtý zo žarnovickej partie, Jakub Valkovič síce nevyhral žiadnu svoju jazdu, no za štyri druhé a jedno tretie miesto získal deväť bodov a skončil ôsmy.

Preteky preverili schopnosti mladých plochodrážnikov, ukázali sa mladé talenty, kde treba zaradiť ešte pražského Petra Chlupáča, ktorý nebyť dvoch pádov, mohol skončiť na stupňoch víťazov a to na 500-ke začal jazdiť iba v lete. Pre domácich fanúšikov môže byť potešujúce nielen umiestnenie našich pretekárov, ale najmä fakt, že ponúkli pekné súboje, či už medzi sebou alebo zahraničnými jazdcami a dokázali, že sú nádejou slovenskej plochej dráhy.

Výsledky:

1. Ondřej Smetana, Česká republika 14 (3,3,3,2,3)

2. Patrik Mikel, Česká republika 11+3 (3,3,3,X,2)

3. David Pacalaj, Slovensko 11+2 (3,2,2,1,3)

4. Petr Chlupáč, Česká republika 11+F (2,X,3,3,3)

5. Filip Hájek, Česká republika 10 (2,3,1,3,1)

6. Ján Mihálik, Slovensko 10 (1,1,3,2,3)

7. Patrik Búri, Slovensko 9 (3,3,F,3,F)

8. Jakub Valkovič, Slovensko 9 (1,2,2,2,2)

9. Martin Gavenda, Česká republika 7 (R,R,2,3,2)

10. Mateusz Pacek, Poľsko 7 (2,1,0,2,2)

11. Piotr Podyma, Poľsko 6 (2,2,1,1,0)

12. Andrei Popa, Rumunsko 3 (0,2,0,0,1)

13. Josef Novák, Česká republika 1 (1,F,-,-,-)

14. Kamil Tomaszowski, Poľsko 0 (0,-,-,-,-)

 

Zdroj: speedwayclub.sk/M. Búri

 

poharmesta.JPGpoharmesta_02.JPGpoharmesta_03.JPGpoharmesta_04.JPGpoharmesta_05.JPGpoharmesta_06.JPGpoharmesta_07.JPGpoharmesta_08.JPGpoharmesta_09.JPGpoharmesta_10.JPGpoharmesta_11.JPGpoharmesta_12.JPGpoharmesta_13.JPGpoharmesta_14.JPGpoharmesta_15.JPGpoharmesta_16.JPGpoharmesta_17.JPGpoharmesta_18.JPGpoharmesta_19.JPGpoharmesta_20.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png scrubl.png nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.pngmotocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

SK - 017 01 Považská Bystrica

IČO: 30813883, DIČ: 2020687944

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok