Skoč na obsah Skoč na menu

Vydarený návrat Vladimíra Ružu

Vydarený návrat Vladimíra Ružu

Nejednému slovenskému fanúšikovi cestného motocyklového športu bolo smutno, keď sa pred časom zo štartových listín vytratilo meno Vladimíra Ružu, mnohonásobného slovenského šampióna a skvelého človeka, ktorý bol stabilne dve desaťročia súčasťou pretekárskych podujatí.

V júni sa Vlado síce objavil ako pretekár na Slovakia Ringu na podujatí svetového šampionátu Endurance, ale málokto čakal, že sa tento rok ešte postaví na štart. Pred poslednými tohtoročnými pretekmi majstrovstiev republiky, ktoré sa konali cez víkend na Slovakia Ringu, to však Vlado nevydržal a rozhodol sa štartovať tiež! A aby prekvapenie bolo ešte väčšie, objavil sa po dlhých desiatich rokoch v triede do 600 cm3, v ktorej kedysi zbieral svoje prvé úspechy! A veru, pri pohľade na jeho jazdu so šesťstovkou sa človeku v mysli vybavili krásne súboje z toho obdobia, kedy zvádzal tuhé boje s Michalom Salačom, Tomášom Holubcom, Michalom Drobným a ďalšími pretekármi.

Štart z prvého miesta a predvádzaná jazda boli jasným dôkazom toho, že Vlado zo svojho jazdeckého umenia nezabudol ani kúsok a v prvých pretekoch sa o tom presvedčil aj český pretekár Pierre Coppa, ktorý s Vladom do posledných metrov zvádzal fantastické súboje o víťazstvo. Ruža bol nakoniec k radosti svojho početného fanklubu úspešnejší a tešil sa na nedeľné preteky, v ktorých chcel svoje prvenstvo obhájiť.

Takmer celé druhé preteky sa šli podľa podobného scenára, no Vlado, vedomý si kvalít svojho súpera a jeho motocykla, chcel preteky rozhodnúť už skôr, no v snahe o vybudovanie si náskoku nasledoval pád a koniec nádejam. Aj napriek tomu si však jeho výkon počas víkendu zaslúži veľký obdiv a nám nezostáva iné, ako veriť, že sa tento veľký sympaťák, ktorý navyše vychováva svojho nástupcu, Vladka mladšieho v kategórii juniorov, bude na okruhoch v úlohe pretekára objavovať opäť častejšie.

Zdroj: moto-cup.sk
Text: Richard Karnok

Foto: Peter Ruža

 

Ruza_Vladimir_2017.jpgRuza_Vladimir_2017_1.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png scrubl.png nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.pngmotocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

SK - 017 01 Považská Bystrica

IČO: 30813883, DIČ: 2020687944

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok