Skoč na obsah Skoč na menu

Európsky pohár so slovenskou účasťou v ďalekom Fínsku

Európsky pohár so slovenskou účasťou v ďalekom Fínsku

V sobotu 11. augusta dosiahne na nový míľnik svojej kariéry mladý žarnovický plochodrážnik David Pacalaj. Ešte začiatkom júla si totiž vybojoval postup zo semifinále Európskeho pohára do 19 rokov, keď v Pardubiciach obsadil siedme miesto s desiatimi bodmi.

16-ročný mladík túto sezónu udivuje. Pokým vlani na začiatku sezóny sa hovorilo o jeho zavesení pretekárskej kombinézy na klinec, tento rok má doslova vo svojom znamení. Potvrdil to aj postupom do finále Európskeho pohára, kde bude jedným z jeho najmladších účastníkov. Ide o prvý postup slovenského plochodrážnika vo významnej súťaži mimo famózneho Martina Vaculíka. David je v čase písania tohto článku už na ceste do približne 2 500 kilometrov vzdialeného Varkausu, ktorý bude prvýkrát hostiť preteky pod hlavičkou FIM Europe. Pri pohľade do štartovnej listiny možno nájsť množstvo dravých juniorov, z ktorých možno v ďalších rokov vzídu noví majstri sveta. David síce nebude patriť medzi papierových favoritov, no ako už viackrát v tejto sezóne ukázal, má šancu prekvapiť a zajazdiť dobrý výsledok.

David:

divisov18.JPG

Text: Martin Búri

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png scrubl.png nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.pngmotocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok