Skoč na obsah Skoč na menu

Michal Ronec majstrom Slovenska v triede Superstock 600

Michal Ronec majstrom Slovenska v triede Superstock 600

Na víkendovej Cene Slovenska na Slovakia Ringu sa rozhodovalo o motocyklových majstroch Slovenska. Víťazstvom v prvých pretekoch triedy Superstock 600 si svoj prvý titul poistil Michal Ronec, pretekár tímu FUGU racing, a hoci v nedeľných pretekoch pre pád nedokončil, uplynulú sezónu môže považovať rozhodne za mimoriadne vydarenú.

Michal Ronec:
Dlho očakávaný víkend hodnotím aj napriek ťažkému pádu veľmi pozitívne. V piatok som absolvoval dva, respektíve po technickej poruche iba jeden výjazd, ale stačilo mi to na rozjazdenie.
Sobotňajšia kvalifikácia prebehla pod taktickým dohľadom Mareka Majerčíka, kedy som vyšiel na trať na starej pneumatike, aby som sa rozjazdil na tri kolá. Prezuli sme novú pneu, na ktorej som stihol dve merané kola s časom 2:13,5 čo stačilo na Pole position v mojej triede Supsestock 600 a celkovo tretí, len o 0.077s na prvého. V samotných pretekoch som vedel, že musím ísť takticky a nespadnúť, celý čas som sa držal za Chlupom, od šiesteho kola som naňho mal, ale nechal som si to až na posledné kolo a poslednú zákrutu, lebo som vedel že je to veľmi silný jazdec a isto by ma atakoval on v poslednom kole. Sklamaný som bol akurát z tempa, lebo sme išli vysokých 2:14 kolo čo kolo. Celkovo som bol ale prvý v Stockoch 600 a prvý zo Slovákov.
V nedeľu sme vymenili predné kotúče, keďže som cítil v sobotu aj v piatok silné vibrácie na brzdách. Vo warm upe všetko fungovalo a dokázal som ísť časy v pohode nízkych 2:14. Štart v druhých pretekoch sa mi podaril a bol som druhý do prvej zákruty. Držal som sa Olivera jazdiaceho na superšporte a tlačil som nato tvrdo, v druhom kole hneď v prvej pravej, v ktorej som bol veľmi dlhý, ma obehol Chlup a Sloboda. Ale držal som sa ich a cítil som sa veľmi dobre a hlavne ma to bavilo, lebo sme šli veľmi rýchlo, veril som si že dokážem ísť v pretekoch pod 2:13. Žiaľ, prišla osudová posledná pravá, z ktorej si moc nepamätám jedine len to, že mi nešlo podradiť a potom len ako ma vystrelilo. Z pohľadu jazdcov za mnou to bolo veľmi, veľmi zlé. Keď som sa postavil na nohy, priznám sa, že mi vyšli slzy, lebo chcel som opäť vyhrať a ísť pod 2:13, keďže som tam mal najbližšiu rodinku, fanúšikov, kamarátov. Osud to ale zariadil inak a ja to rešpektujem a musím sa z toho poučiť, aby som bol silnejší. V nedeľu odchádzam bez pohára, troška odretý, ale zlomeniny to našťastie nie sú.

Gratulujem víťazom pretekov a zároveň by som chcel aj poďakovať Vladkovi Ružovi, Duškovi Kovaríkovi, Filipovi Harantovi, Lukášovi Nespešnému, ktorí sa registrovali do triedy Supserstock 600, aj vďaka ním som sa stal oficiálne majstrom Slovenska. Ďalej by som chcel poďakovať všetkým partnerom, rodine, manželke za pevné nervy a podporu. Marekovi Majerčíkovi za technickú podporu počas celej sezóny, zároveň mu gratulujem k dvom prvým miestam v triede Open -600, MotoclubuBaláž, Tomášovi Svitkovi za podvozok, rady na okruhu, Romanovi Kučerovi st. za vytvorené zázemie a podporu, vytvorili sme super partiu ľudí a kamarátov, no je vás veľa… Ešte by som chcel poďakovať všetkým, ktorí mi fandia a podporujú ma. V neposlednom rade Riškovi Karnokovi a Moto-cup.sk, bez ktorého by to tento šport nebol. Tieto preteky boli výnimočné najmä v tom, že ma prišiel po prvýkrát podporiť a držal palce môj syn Miško ♥.

Tlačová správa Michala Ronca
Foto: Christian Lochet

 

41498871_670472133319943_5844653953811218432_n.jpgMichal_Ronec_2018.jpgMichal_Ronec_2018a.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok