Skoč na obsah Skoč na menu

V Jereze útočil Búlik na pódium

V Jereze útočil Búlik na pódium

Posledné preteky medzinárodných majstrovstiev Španielska cestných motocyklov sa konali uplynulý víkend na okruhu Angela Nieta v Jereze.  Čerstvo 13-ročný slovenský reprezentant Michal Búlik jazdiaci za Fau55 racing team patril k najrýchlejším a siedmym miestom v cieli s minimálnym odstupom na víťaza zaknihoval najlepší výsledok sezóny.

Tréningy vo štvrtok aj v piatok prebiehali za premenlivých podmienok. Michal sa cítil na trati komfortne v mokrých aj suchých podmienkach, čomu nasvedčovali aj zajazdené časy. Nespomalil ho ani ťažký pád, pri chybe jedného z jazdcov v poslednej zákrute.

Prvá sobotná kvalifikácia prebiehala za mierneho dažďa, čo si Michal pochvaľoval. V jej priebehu sa držal stále v popredí 35-členného štartového poľa, čo mu v závere vynieslo celkové deviate miesto a ôsme v triede Moto4. Pred druhou kvalifikáciou mal motocykel  suché nastavenie, dážď však začal  dve minúty pre štartom, a pokým sa podarilo motorku prestaviť  na wet setup husto pršalo. V týchto podmienkach už väčšina jazdcov nedokázala zrýchliť.

Aj nedeľný warm up prebiehal za mierneho dažďa. Michal si veril a výborný pocit dokázal premeniť na 6. najrýchlejší čas so stratou len 0,4 sekundy na druhé miesto.

Predpoveď počasia na nedeľu sa nevyplnila a do pretekov triedy Moto4/85GP nastupovali všetci na suchých pneumatikách. Michal po štarte udržal svoju pozíciu. V priebehu celých pretekov bol veľmi  aktívny v čelnej skupine, keď sa v štvrtom kole nachádzal už na štvrtom mieste.  Po nespočetnom množstve súbojov a predbiehaní prešiel cieľom na desiatom mieste celkovo a siedmom v triede Moto4, so stratou 0,88 sekundy na víťaza, čo je jeho najlepší výsledok sezóny.

Michal Búlik: Super víkend. Na mokrej trati sa mi jazdilo veľmi dobre, k čomu mi určite pomohol tréning s Macom Kuzmom v Alpe Adrii. Škoda pomalšieho jazdca v poslednom kole prvej kvalifikácie, mohol to byť aj druhý rad. Warm up mi vyšiel parádne a veril som, že v pretekoch bude pršať. Preteky boli plné predbiehacích manévrov a kontaktov a veľmi som si ich užil. Z výsledku som bol mierne sklamaný, lebo som cítil, že by to pódium konečne mohlo padnúť. V závere to bolo dosť natesno a som nakoniec rád aj za siedme miesto. Veľmi by som chcel poďakovať celému Fau55 teamu za výbornú sezónu, špeciálne Faustovi Martinézovi za to, čo všetko ma za jeden rok dokázal naučiť!

Milan Búlik: Michal ukázal čo sa v tejto sezóne naučil. Musím ho pochváliť za celý víkend, hlavne na vode patril medzi najrýchlejších. Na suchu strácal na cieľovke, ktorá je do kopca, čo je pri jeho telesných proporciách dosť veľký handicap. Posledné preteky sú za nami a pred nami rozhodovanie čo ďalej. Je potrebné v Španielsku prestúpiť do vyššej triedy, ale veľmi ťažko sa nám hľadajú partneri, ktorí by nám pomohli. Jazdíme jeden z najlepších juniorských šampionátov na svete, a myslím že na veľmi slušnej úrovni. Máme super možnosti do budúcej sezóny, ale náš rozpočet je obmedzený. Máme ponuku absolvovať posledné preteky ETC 25.11. vo Valencii, čo by bola určite perfektná skúsenosť a informácia pre nás, čo s budúcou sezónou, ale budget pre túto sezónu máme vyčerpaný. Bol by som šťastný, keby sa našiel niekto, kto by nám pomohol tieto preteky absolvovať... Veľmi rád poskytnem každému detailné informácie.

Za podporu ďakujeme všetkým fanúšikom a partnerom:
BOS Búlik s.r.o., Redox Lučenec, BRS Technology, Auto Kelly Slovakia, Maco Racing Team, RSTmoto cz, Paolo Slovakia, Boneko a.s., Dunlop, ITR Racing Parts, Moto-cup.sk, TM Sport, Slovenská motocyklová federácia.

Zdroj: TS Michala Búlika

 

Bulik1.JPGBulik2.JPGBulik3.jpgBulik4.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png scrubl.png nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.pngmotocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok