Skoč na obsah Skoč na menu

Michal Solík hodnotí sezónu supermoto 2018

Michal Solík hodnotí sezónu supermoto 2018

Do disciplín, ktoré spadajú pod SMF, patrí neodmysliteľne i Supermoto. V športovej sezóne 2018 sme mali medzi licencovanými jazdcami 9 nadšencov pre Supermoto, ktorí taktiež nezaháľali a v sezóne 2018 podávali výborné výkony na zahraničných motošportových podujatiach. Celú sezónu zhodnotil jeden z jazdcov Supermota - Michal Solík.

Tak tento rok sme začínali vcelku "zhurta", už vo februári sme sa zúčastnili 14-dňového sústredenia v španielskom Aragone, kde po dlhej zimnej pauze v počte 7 jazdcov (výlučne zo Slovenska), sme mali možnosť vyskúšať techniku, ale aj absolvovať zimnú prípravu. Tento výlet hodnotím veľmi pozitívne a myslím, že každému to pomohlo v ďalších tohtoročných bojoch. 

Takže úvod sezóny aj tak vyzeral, kde sme prišli, tam sme zbierali majstrovské body, jazdec Miroslav Stručka tento rok skúšal šťastie v rakúskom "majstráku", kde až do augusta dominoval v triede S2. Avšak augustové podujatie v Chlebe sa mu stalo osudným. Rakúšania v Chlebe organizujú svoje majstrovstvá. Už počas tréningov Miroslav zachytil motocyklom pneumatiky, ktoré vyznačovali trať a po následnom páde musel preteky vzdať. Po ošetrení a zistení zlomeniny v podkolennej časti predčasne sezónu ukončil. Je to veľká škoda, pretože jazdil stále vpredu a mal to pekne "našliapnuté" na zisk titulu v tomto prestížnom majstráku.  

Väčšina našich jazdcov sa zúčastňovala hlavne medzinárodných majstrovstiev Čiech, môžem menovite spomenúť, Lukáš Žuchovsky, Martin Kopčan, Jakub Fülop ako aj ja - Michal Solík.  

Až na mňa ( :-( ) všetci zbierali drahocenné skúsenosti, ktoré verím, že využijú v ďalších sezónach, snáď aj s umiestneniami, prípadne bodovým ziskom. 

Ja som tento rok vstúpil do sezóny víťazstvom v prvom podujatí, kde mi sekundoval večný rival Miroslav Starý (CZ). S menovaným som si každé podujatie striedal pozície až do posledného podujatia, kde sa rozdeľovali posledné body. Prvú jazdu som vyhral ja, druhý skončil Starý, takže dráma pokračovala až do poslednej jazdy. Tam sa šťastie usmialo na českého jazdca, keď po malom zaváhaní sa dostal predo mňa a tak s rovnakým celkovým počtom bodov som bral na Slovensko titul vicemajstra :-). 

Sezóna bola zaujímavá, plná zvratov, radosti aj starostí. 

Vážim si účasť každého Slováka na podujatiach Supermota v zahraničí a musím vysloviť ľútosť nad situáciou u nás doma, kde sú veľmi obmedzené možnosti trénovania a organizovania pretekov v tejto atraktívnej disciplíne motocyklového športu.

Driftu zdar! 

Michal

 

30714241_1880680548618034_4976764114102648832_o.jpgDSC_0667.jpgIMG_20180222_120532.jpgIMG_20180222_153326.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png scrubl.png nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.pngmotocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok