Skoč na obsah Skoč na menu

Trial a olypmiáda 2024!

Trial a olypmiáda 2024!

V týchto dňoch sme obdržali z FIM tlačovú správu, ktorá pojednáva o procese zaradenia motocyklovej disciplíny E-Trial do rodiny olympijských disciplín.

Delegacia FIM uskutočnila rokovanie s organizačným výborom olympijských hier v Paríži ( 2024), ohľadne zaradenia E-Triaku ako ďalšej športovej disciplíny týchto hier.

MOV plánuje na OH v Tokiu v roku 2020 predstaviť 5 nových športov olypmpijských hier, ktoré by mali byť v Paríži predstavené ako "non-olympijské športy" v súlade s kritériami MOV: mladé športy otvorené pre mužov iženy, ktoré sa vykonávajú na všetkých kontinentoch a nevyžadujú si žiadnú novú infraštruktúru.

Delegacia FIM na rokovaní bola v zložení: Jorge Viagas, prezodent FIM, Jacques BOLLE, viceprezident FIM a prezident francúzskej motocyklovej federácie (FFM), Jean-Pierre MOUGIN, čestný viceprezident FIM a viceprezident francouzského národného olympijského výboru (CNOSF) a Thierry MICHAUD, riaditeľ FIM TRIAL komisie a trojnásobný majster sxveta v triale.

Tony ESTANGUET, člen MOV a predseda Organizačního výboru OH v Paříži v roku 2024, privítal delegaciu FIM, která predstavila vlastnosti E Trialu ako športovej siciplíny, ktorá splňuje všetky kritéria MOV.

Vzhľadom k značnému počtu neo-olympijských federacií, ktoré by chceli zahrnúť svoje športy do programu olympijských hier v Paříži, bude tento projekt pre FIM veľkou výzvou a FIM bude potrebovať veľkú podporu zo všetkých strán.

Jorge VIEGAS: "Sme presvedčený, že olympijské hry v Paříži 2024 predstavujú jedinečnú historickú príležitosť, aby sa E-Trial stal prvou motocyklovou disciplínou, která sa stane súčasťou olympijských hier. Táto skvelá premiéra by bola základom pre silný vzťah FIM a MOV pre mnoho ďalších rokov." "

Prvý zoznam vhodných športov bude čoskoro predložený MOV a konečné rozhodnutie bude prijaté po olympijských hrách v roku 2020 v Tokiu.

Súčasne FIM predkladá ponuku, aby bol E-TRIAL zahrnutý do svetových hier v Birminghame (USA) v roku 2021 a na európske hry v roke 2023.

Zdroj: Tlačová správa FIM

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok