Skoč na obsah Skoč na menu

Miro Laki Sloboda bude štartovať na pretekoch Tourist Trophy na ostrove Man!

Miro Laki Sloboda bude štartovať na pretekoch Tourist Trophy na ostrove Man!

Slovenský motocyklový pretekár Miroslav Laki Sloboda sa dočkal. Po dvoch úspešných štartoch na podujatí Manx Grand Prix na ostrove Man sa v roku 2019 ako prvý Slovák v histórii predstaví na pretekoch Tourist Trophy!

Šesťdesiat kilometrov merajúci najnebezpečnejší prírodný okruh na svete hostí najodvážnejších motocyklových pretekárov už od roku 1907, pričom si od viac ako 250 z nich vyžiadal tú najkrutejšiu daň… Ani to však neodrádza pretekárov od toho, aby sa pokúsili tento okruh pokoriť. Každoročne musia organizátori z kapacitných a bezpečnostných dôvodov odmietnuť desiatky záujemcov o štart, no slovenskému pretekárovi sa na toto podujatie vďaka svojim výkonom na Manx GP podarilo prebojovať. Sloboda sa predstaví hneď v dvoch triedach, v ktorých mu organizátori potvrdili štart. V triede Supersport a Lightweight. V nasledujúcich týždňoch a mesiacoch tak Slobodu okrem fyzickej a technickej prípravy čaká zháňanie financií na zabezpečenie si účasti, čo rozhodne nebude jednoduché. Tréningy a samotné preteky sa tento rok na ostrove Man uskutočnia v dňoch 25. mája až 7. júna.

Miroslav Laki Sloboda:
„Bol som veľmi šťastný, keď mi prišlo potvrdenie mojej účasti na Tourist Trophy. Je to splnenie môjho najväčšieho sna. Účasť na tomto podujatí si pretekár musí vybojovať na dráhe, nedá sa nijakým spôsobom kúpiť a o to väčšiu mám radosť, že sa mi na pretekoch Manx GP podarilo presvedčiť o tom, že môžem štartovať aj na Tourist Trophy. V tomto čase pripravujeme s tímom motocykle pre nadchádzajúcu sezónu a ja zároveň pracujem na tom, aby som mohol svoju účasť na Mane zabezpečiť aj po finančnej stránke, čo bude mimoriadne náročné a z vlastných prostriedkov to stačiť nebude. Ďakujem všetkým mojim partnerom a kamarátom, vďaka ktorým som sa dostal až sem a zároveň chcem touto cestou osloviť ďalších motocyklových nadšencov, majiteľov firiem, ktorí by ma možno radi podporili na mojej ceste na Tourist Trophy. Myslím, že by pre nich mohlo byť zaujímavé mať logo svojej spoločnosti, ale pokojne aj meno súkromnej osoby na mojom motocykli pri tejto pre slovenský motoristický šport historickej udalosti. Ja zase na oplátku urobím všetko pre to, aby som dôstojne reprezentoval našu krajinu a aj svojich partnerov na tomto jedinečnom podujatí.“

V prípade záujmu o spoluprácu neváhajte Mira Slobodu kontaktovať na emailovej adrese lakirt53@gmail.com, alebo telefónnom čísle +421 905 544 103.

Zdroj: moto-cup.sk

 

36776639_119132832335692_6363119247320678400_n.jpglaki_10.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png scrubl.png nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.pngmotocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok