Skoč na obsah Skoč na menu

Kongres FIM Európa v Zagrebe

Kongres FIM Európa v Zagrebe

V dňoch 4.-7. júla 2019 hostil chorvátsky Zagreb účastníkov kongresu FIM Európa (FIME). Po zasadnutiach športových a nešportových komisií sa v sobotu popoludní uskutočnilo generálne zhromaždenie FIME, ktoré zvolilo na nasledujúce štyri roky za nového prezidenta Martina De Graffa z Holandska. Na kongrese FIME, ktorého sa zúčastnil i prezident FIM Jorge Viegas, sa zúčastnilo 39 členských krajín FIME medzi ktorými boli i zástupcovia SMF.

Martin de Graff vykonával funkciu zastupujúceho prezidenta FIME už minulý rok, keď vtedajších prezident Wolfgan Srb pre zdravotné problémy z funkcie abdikoval. Vo voľbách vyhral už v prvom kole. „Vedel som, že mnohé Federácie vo mňa veria, ale istota prichádza až po výsledkoch. Som rád, že väčšina za  mňa hlasovala. Bol som trochu nervózny, ale všetko dopadlo dobre. Kongres vo všeobecnosti bol veľmi dobrý. V týchto dňoch som videl záujem o náš šport a našu problematiku od všetkých komisií,  mali dlhé rokovania a spolupracovali na vyriešení nastolených problémov a prípravy nového súťažného ročníka. A to je veľmi dôležité.“

Martin_de_Graaff_2019.jpg

Gratulujeme novému prezidentovi FIM Európa a sme veľmi radi, že sme ho mohli, ešte ako zastupujúceho prezidenta, privítať na našom Večeri majstrov za rok 2018.

Generálne zhromaždenie o. i. prerokovalo hospodárenie FIME za uplynulý rok a schválilo rozpočet pre nasledujúce ročné obdobie. Taktiež rozhodlo, že nasledujúci kongres v roku 2020 sa uskutoční v Prahe a v roku 2021 v Belehrade, Srbsko.

Pred zasadnutím generálneho zhromaždenia sa uskutočnili pracovné rokovania jednotlivých komisií FIME, kde boli prediskutované súčasné otzáky jednotlivých disciplín a odborných komisií a taktiež boli vytýčené úlohy pre nasledujúce obdobie. Následne sa uskutočnilo zasadnutie managmentu FIME.  Zástupcov FIM, na čele s prezodentom p.Viegasom a zástupcami vedenia FIM Európy prijala i prezidentka Chorvátska Kolinda Grabarová Kitarovičová.

SMF na kongrese zastupovala 7 členná výprava, medzi ktorými boli i naši zástupcovia v športových komisiách FIME a vedenie SMF: Ing. Peter Lazar, prezident SMF, Peter Smižík, čestný prezident SMF,  Ing. Pavol Šínsky, člen environmentálnej komisie , Ing. Jakub Zliechovec, člen komisie PD, Ing.Pavol Sás, člen komisie endura, Peter Baláž, člen komisie vintage, Tomáš Pavlovčík, člen motokrosovej komisie.


SK_vyprava1_zagreb_2019.jpg

Zľava: Jakub Zliechovec, Pavol Sás, Tomáš Pavlovčík, Peter Baláž, Peter Lazar, Pavol Šinský, Peter Smižík

 

O novinkách jednotlivých športových i nešportových komisií FIM Európa Vás budeme informovať po obdržaní výstupov z jednotlivých rokovaní.

 

Martin_de_Graaff_2019.jpgSK_vyprava1_zagreb_2019.jpgSK_vyprava_zagreb_2019.jpgGZ_FIME_kongres_2019.jpgev.jpgmx_fime.jpgtrackracing_fime.jpgvintage_fime.jpgconference.jpgkongres_fime.jpgviegas_graff.jpgwolfgang_srb.jpgprezidentka_chr.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok