Skoč na obsah Skoč na menu

Slováci na Majstrovstvách Európy Enduro v Nemecku

Slováci na Majstrovstvách Európy Enduro v Nemecku

V nemeckom meste Burg sa uplynulý víkend 5. a 6. augusta uskutočnilo už tretie a teda predposledné podujatie seriálu Majstrovstiev Európy v Endure.  Na štart v Nemecku sa postavili slovenskí jazdci: Tomáš Zboran, Jakub Zahustel, Marek Haviar a Thomas Hostinský, ktorí sa v konkurencií 147 pretekárov nestratili a podali veľmi pekné a vyrovnané výkony.

Trať merala približne 80 kilometrov. Pretekári absolvovali  každý deň 3 kolá, kde v každom odjazdili 3 merané testy. Dva trvali približne 7 a pol minúty, tretí test bol dlhší (cca 13 minút) a preveril kondíciu jazdcov. Povrch trate bol pieskový. Nebol však úplne sypký a tak sa vyjazdili drážky podobné takým, aké sa jazdia u nás v hline. Prejazdy boli  natiahnuté po rovine,  kde sa vyjazdili menšie duny a tým pretekárov poriadne vyšťavili. Časy boli našponované a tak sa jazdilo počas celého dňa v poriadnom nasadení. Našim chalanom sa darilo, nechytali trestné minúty a stíhali všetky časové kontroly počas oboch dní.

V sobotu mal nešťastie v podobe pádu Marek Haviar, ktorý trafil vo veľkej rýchlosti strom. Poranil si nohu a po dojazde do depa odišiel na röntgen. Keďže mu to zranenie píšťale nedovolilo, Marek už v nedeľu do preteku nenastúpil.

Veľmi pekné výkony podával Tomáš Zboran, ktorý v triede Junior E1 v sobotu obsadil 7. miesto. V nedeľu sa umiestnil na 5. mieste. Tomáš mal veľmi blízko na umiestnenie v prvej trojke. Darilo sa mu hlavne na dlhom endurovom teste, kde jazdil veľmi dobré časy, ale v konečnom zúčtovaní mu chýbalo niekoľko málo sekúnd na tretieho pretekára. Za spomenutie stojí umiestnenie v absolútnom  hodnotení, kde v sobotu Tomáš Zboran obsadil 30. miesto a v nedeľu vylepšil svoje umiestnenie na 26. miesto z pomedzi všetkých 147 zúčastnených pretekárov.

V triede Junior E1 jazdil aj Jakub Zahustel, ktorý podal vyrovnaný výkon na tomto náročnom podujatí, vďaka čomu sa v sobotu umiestnil na 12. mieste a v nedeľu na 13. mieste vo svojej triede.

V triede Senior E2 štartoval Thomas Hostinský, ktorý v sobotu v silnej konkurencií získal pekné 6. miesto. V nedeľu obsadil 8. miesto a na svoje konto získal niekoľko bodov .

Za reprezentovanie Slovenska a Slovenskej motocyklovej federácie patrí chalanom veľká vďaka a gratulácia za výkony a umiestnenia, ktoré v Nemecku získali.

Majstrovstvá Európy pokračujú posledným štvrtým podujatím na Slovensku, kedy sa v dňoch 13. - 15. októbra uskutoční Finále Majstrovstiev Európy v Gelnici. Jazdiť sa bude už od piatka a v nedeľu sa uskutoční záverečný motocross ako na Šesťdňovej.  Všetci ste srdečne pozvaní!

Kompletné výsledky: http://www.fim-europe.eu/events/419

Oficiálne stránka ME enduro: http://enduro-europa.com/

Text: Jaroslav Gažo
Foto: J. Gažo, P. Lazar

 

20643827_1588143741258198_282245357_n.jpghaviar_start.JPGhostinsky_.jpghostinsky_2.jpghostinsky_prebierka.jpghostinsky_start.JPGparc_ferme.jpgzahustel_.jpgzahustel_2.jpgzahustel_3.jpgzahustel_4.jpgzahustel_prebierka.jpgzahustel_start.JPGzahustel_zboran.jpgzboran_.jpgzboran_prebierka.jpgzboran_start.JPG

 
 

Partneri SMF

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.pngmotocykel.png213.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

SK - 017 01 Považská Bystrica

IČO: 30813883, DIČ: 2020687944

NOVINKY NA EMAIL


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok