Skoč na obsah Skoč na menu

MS speedway (Grand Prix) pokračujú túto sobotu vo Švédsku

MS speedway (Grand Prix) pokračujú túto sobotu vo Švédsku

V sobotu 12. augusta pokračuje plochodrážny seriál Grand Prix ďalšou Veľkou cenou, tentoraz vo švédskom meste Malilla. Na štarte nebude chýbať ani slovenská hviezda Martin Vaculík.

Martina od štartu neodradil ani veľmi škaredý pád na jednom z podujatí švédskej ligy (Elitserien). Presne týždeň trvala jeho prestávka, ktorú si vynútilo zranenie zo spomínaného pádu minulý týždeň. Samotný pretekár hovoril o páde ako o tom najhoršom, ktorý doteraz zažil. Včera sa už preháňal na žarnovickej dráhe počas tréningu Speedway Clubu.
"Bol to najhorší pád aký som kedy mal," začal opis kritického momentu slovenský reprezentant. "Do nájazdu som predbehol Maxa Fricka a tlačil som ho von, on namiesto toho aby ubral, podržal obaja sme sa zahákli a v rýchlosti cez 100 km/h sme vpálili rovno do mantinelov. Vyzeralo to fakt zle. Ruku mi niečo prepichlo na dvoch miestach. Z boku som si videl kosť a zvrchu šľachy. Je obrovské šťastie, že sa to obišlo "len" takto. Nemohli mi to ani zašiť, lebo to bolo veľmi hlboké. Chodím každý deň do Banskej Bystrice, kde mi to prečisťujú a musí sa to samé vyplniť," povedal Martin. Pri otázke svojho štartu v sobotnej Grand Prix vo Švédsku je však optimista. "Určite to idem. Vyskúšal som si jazdu na stredajšom tréningu a idem," dokončil Maťo.
V sobotu so začiatkom o 19.00 hod. nášho času začne plochodrážna GP tradične veľkou šou nielen pre divákov na štadióne, ale aj pri televíznych obrazovkách.

Priebežné poradie: 1. Jason Doyle, Austrália 78; 2. Maciej Janowski, Poľsko 75; 3. Patryk Dudek, Poľsko 75; 4. Fredrik Lindgren, Švédsko 58; 5. Emil Sajfutdinov, Rusko 58; 6. Tai Woffinden, Veľká Británia 57; 7. Bartosz Zmarzlik, Poľsko 55; 8. Martin Vaculík, Slovensko 49...

Zdroj: speedwayclub.sk/SMF
Foto: Igor Fellner

 

vaculdo3.JPGmartin_vaculik.jpg

 
 

Partneri SMF

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.pngmotocykel.png213.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

SK - 017 01 Považská Bystrica

IČO: 30813883, DIČ: 2020687944

NOVINKY NA EMAIL


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok