Skoč na obsah Skoč na menu

Trialové sústredenie na záver sezóny v Kysuckom Novom Meste

Trialové sústredenie na záver sezóny v Kysuckom Novom Meste

V dňoch 30.9.-1.10.2017 sa v areáli spoločnosti Techberg, s.r.o. v Kysuckom Novom Meste uskutočnila ŠK Trial SMF trialové sústredenie pre deti a mládež zamerané hlavne na začínajúcich jazdcov. V tomto roku to bolo už druhý krát, čo sa spoločne na sústredení stretli mladí adepti trialového motocyklového športu. Najskrô to bolo v Nitre a teraz v krásnom areáli v Kysuckom N/M.

Na sústredení sa zúčastnilo viac ako 15 jazdcov, prevažne detí spolu so svojim doprovodom. Program sústredenia bol orientovaný najmä pre začínajúcich trialových jazdcov, ktorí si osvojovali základy zručnosti jazdy na trialovom motocykli, prekonávania rôznych prekážok a taktiež metodiku a prípravu pre jazdu na trialovom motocykli. Úplným začiatočníkom boli predvádzané ukážky správnej jazdy na motocykli disciplíny trial. Detičky sa hlavne učili od ich skúsenejších trialových kamarátov, no i oni nelenili a zdokonalovali si svoje zručnosti v jazde na motocykli.

Celé podujatie mali pod patronátom skúsení slovenskí trialový jazdci - majster a vicemajster Európy Vladimír Kothay a dlhoročný úspešný jazdec trialu Milan Kollár, ktorý zúročil svoje trialovú skúsenosti nedávnym ziskom striebornej priečky na populárnom preteku do vrchu Redbull Get on Top.

Na záver športovej sezóny sa tak uskutočnilo sústredenie, ktoré sa nieslo v priateľskom duchu, bez súperenia. Počas oboch dní panovala dobrá nálada a medzi budúcimi trialovými jazdcami vznikali nové priateľstvá.

Na základe pozitívnej odozvy od všetkých zúčastnených, ŠK Trial SMF pripraví ďalšie - predsezónne sústredenie, ktoré bude zamerané nielen pre začiatočníkov, ale bude i náborom nových trialových nádejí.

ŠK Trial chce touto cestou poďakovať všetkým, ktorí sa podielali na uskutočnení tohto podujatia - hlavne spoločnostiam TECHBERG s.r.o. a BAREL, menovite pánovi Ľ. Jánoškovi za poskytnutie prenájmu areálu - a to úplne zdarma.

Videozáznam z víkendu:

 

Text: Milan Kollár


Celú fotogalériu nájdete po kliknutí sem...

 

IMG_5729.jpgIMG_5755.jpgIMG_5744.jpgIMG_5804.jpgIMG_5828.jpgIMG_5932.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png slovakiaracing.jpg esxmedia.png scrubl.png adam-stav.png nfa_group-3.png  foxracing.png maad.jpg rona.png   logo-ital-moto.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.pngmotocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

SK - 017 01 Považská Bystrica

IČO: 30813883, DIČ: 2020687944

NOVINKY NA EMAIL


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok