Skoč na obsah Skoč na menu

DAKAR 2018 bez Ivana Jakeša - v roku 2018 pôjde MS Cross country

DAKAR 2018 bez Ivana Jakeša - v roku 2018 pôjde MS Cross country

Ivaj Jakeš sa už 11-krát postavil na štart prestížnej Rely Dakar a vyzeralo to tak, že rodák z Brezovej pod Bradlom sa predstaví na Dakare aj po dvanásty raz. Nakoniec je však všetko inak, pôjde Majstrovstvá sveta Cross country 2018.

Štartovné zaplatené, štartové číslo priradené a dokonalá príprava absolvovaná. Jakeš však na poslednú chvíľu ohlásil, že do Južnej Ameriky nepocestuje. Hlavu mu totiž zamotala ponuka účasti na Majstrovstvách sveta Cross country rally. "Dostal som lákavú ponuku, ktorej sa nedalo odolať. Chceme budúci rok jazdiť seriál majstrovstiev sveta v rely. Je to pre mňa veľká výzva. Chcel som ísť šampionát už niekoľko rokov, ale dosiaľ sa mi na ňom nepodarilo zúčastniť. Teraz sme sa s mojimi partnermi dohodli, že pôjdeme MS a zodpovedne sa pripravíme na Rely Dakar 2019," uviedol Jakeš na pondelkovej tlačovej konferencii v Bratislave.

Jedenásť rokov bol Dakar súčasťou jeho života, teraz si ho však Jakeš vychutná z pohodlia obývačky. Posledné dva ročníky, bohužiaľ, nedokončil a tak túto pauzu od najväčšieho púštneho dobrodružstva berie ako reštart. „Je to jedna z vecí, ktoré ma presvedčili o tom, že možno je potrebné sa niekde namotivovať a pretrhnúť tú smolu, ktorú som mal.

Program budúcoročných majstrovstiev sveta ešte známy nie je, no mali by sa jazdiť v Katare, Spojených Arabských Emirátoch a v Južnej Amerike. Jakešovi do tímu pribudli i nové tváre – o jeho kondíciu sa bude starať bývalý hokejový reprezentant Miroslav Lažo a pomáhať mu bude aj multifunkčný žánrový športovec Filip Šebo.

 

 Zdroj: TASR a reportáž TV Markíza

jakes_ivan.jpg

 

Jake.jpgJakes_Dakar_team.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png slovakiaracing.jpg esxmedia.png scrubl.png adam-stav.png nfa_group-3.png  foxracing.png maad.jpg rona.png   logo-ital-moto.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.pngmotocykel.png213.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

SK - 017 01 Považská Bystrica

IČO: 30813883, DIČ: 2020687944

NOVINKY NA EMAIL


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok