Skoč na obsah Skoč na menu

Rally Dakar 2018 - etapa č.10 Salta - Belén

Rally Dakar 2018 - etapa č.10 Salta - Belén

Deviata etapa bola pre zlé počasie zrušená a tak sa pretekári postavili na ostrý štart až tej dnešnej desiatej, ktorá sa konala už v Argentíne. Etapa sa jazdila zo Salta do Belén, spojovačka v jej úvode merala 424 kilometrov a meraný špeciál mal dnes 373 kilometrov. Pretekári štartovali vo vysokej nadmorskej výške a postupne schádzali do nižších polôh.

Dnešný špeciál sa jazdil o niečo dlhšie a tak sme sledovali, ako si počínajú a hlavne ako si menia pozície pretekári v čele pretekov. Na wp7 prišla nečakaná správa, že všetci pretekári zablúdili a po nejakom čase sa museli vrátiť na štart druhej časti meraného špeciálu, aby nabrali opäť správny smer. Bohužiaľ bol medzi nimi aj náš Štefan Svitko, ktorý v cieli dnešnej etapy zaznamenal stratu 59minút a 48sekúnd na prvého.
Dvaja jediní jazdci z čela, ktorí trafili správny smer boli podľa live správ z vrtuľníkov Adrien Van Beveren (Yamaha) a Matthias Walkner (KTM), Walkner vyšiel z dvojice lepšie a dokázal zvíťaziť v dnešnej veľmi náročnej etape. Beveren mal smolu na samom konci špeciálu, keď 3 kilometre od cieľa mal pád vo vysokej rýchlosti. Snažil sa opätovne sadnúť na motocykel a pokračovať, ale pre bolesti zastavil a rally pre neho skončila.

Štefan Svitko figuruje vo výsledkoch 10.etapy na 25.mieste ale v priebežnom poradí klesol len o jednu pozíciu na 8,miesto. Na čelo sa dostal rakušan Walkner, ktorý má monentálne v celkovom hodnotení obrovský náskok (skoro 40 minút) a jeho pozícia bude teraz veľmi taktická, keď si bude môcť dovoliť kontrolovať súperov a hlavne neriskovať.

Zajtra čaká na pretekárov ďalšia náročná etapa, ktorej trasa povedie z Belén do Fiambalá a bude sa jednať o druhú maratónsku etapu, po ktorej budú pretekári opäť bez asistencie a doprovodu. Števo Svitko poukázal nato, že sa možno bude jednať o najťažšiu etapu tohtoročného Dakaru a aj organizátor varuje, že to bude veľmi náročné.

Naďalej držíme palce!

30dfa.png

 

 

Text: J.Gažo, motofan.sk
Foto: dakar.com, facebook.com, facebook.com/StefanSvitkoFanklub, © MCH Photo Marian Chytka

 

26239575_1541107975971593_2383111837337638050_n.jpg3227a.jpgdakar-rely-uyuna-tupiza-stefan-svitko.jpgzlatko-novosad-oprava-ktm.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png scrubl.png nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.pngmotocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

SK - 017 01 Považská Bystrica

IČO: 30813883, DIČ: 2020687944

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok