Skoč na obsah Skoč na menu

„Africa Merzouga Rally 2018“ – odrazový mostík pre Dakar 2019

„Africa Merzouga Rally 2018“ – odrazový mostík pre Dakar 2019

Už túto nedeľu 15.4.2018 odštartuje v Maroku ďalší ročník „Africa Merzouga Rally 2018“, zaujímavé a náročné rely podujatie zaradené do tzv.  Dakarská série,  čo znamená, že náročnosť a kvalita súperov je podobná ako na "pravom" Dakare.  Medzi 82 štartujúcimi jazdcami kategórie motocyklov figurujú aj dve mená slovenských jazdcov Štefan Svitko a Martin Benko.

Štefan Svitko (#5) by chcel tento rok na Merzouga rally uspieť čo najlepšie, veď v roku 2016 mu víťazstvo ušlo len o 3 min. a nebyť navigačnej chyby v predposlednej etape, stál by na stupni najvyššom. Avšak uspieť tento rok bude v tak nabitej štartovej listine veľmi náročné.
Martin Benko (#41) chce po Africa Eco race a Serres rally v Grécku vyskúšať i chuť rely vyššej kategórie, akou zaiste Merzouga je.  Pevne veríme, že ho technika nesklame ako to bolo v tohtoročnej Africa Eco race, kde musel pre technické problémy v predposlednej etape z pretekov odstúpiť .

Od 16. až do 20.4.2018 budú pretekári čeliť piatim etapám, ktorých náročnosť opisuje autor trate  Edoardo Mossi a jeho tím: "Je to komplexnejšia trasa, než sme zvyčajne navrhovali. Je ideálna pre počiatočné predstavenie „rally-raids“ a súčasne má veľmi blízko k Dakaru. Máme výborné znalosti o celom tomto regióne a  ide o naozaj pravú púšť - raz sme museli vyčistiť skalnatú zónu na úseku dvoch kilometrov, aby sme cez ňu vytvorili cestu.“

Našim reprezentantom držíme palce!

Oficiálna stránke Merzouga rally: http://www.merzougarally.com/en/

Merzouga rally – trasa:

15. apríl - "Voľný tréning" a Prolog
Merzouga Rally dáva zvláštne miesto pre súťažiacich, ktorí objavujú disciplínu rally-raid.  V úvode je na programe 40km dlhý voľný tréning, kde si budú môcť všetci otestovať  a skontrolovať, ako fungujú navigačné prístroje  a precvičiť si čítanie road booku . Súčasťou úvodného dňa je i 5km dlhý meraný prológ.

16. apríla – 1. etapa
Prvá etapa predstavuje adekvátny  úvod. Na programe sú dva odlišné okruhy, kde motocykle  a štvorkolky budú mať osobitnú špeciálnu zo SxS. Na tejto ceste bude navštívených mnoho nových oblastí, ktoré budú prerušované pieskovými a rýchlejšími úsekmi.

17. apríla - 2. etapa
Náročnosť bude vyššia, najmä pokiaľ ide o križovanie dún. Počas tejto etapy, ktorá bude rozdelená na dve samostatné časti,
bude navigácia extra vyťažená.
Dešifrovanie road booku bude citlivá úloha.: najskúsenejší jazdci budú vo výhode.

18. apríla - 3. etapa
Maratónska etapa v strede rally zaiste preverí nie len nováčikov. Bivak tejto maratónskej etapy je na úplne izolovanom mieste, kde doposiaľ  rally nebola. Na dosiahnutie tohto cieľa budú mať súťažiaci  skutočné bludisko – varuje : Edo Mossi.

19. apríla - 4. etapa
Táto druhá maratónska etapa bude o to náročnejšia, že  v bivaku je povolená len pomoc medzi súťažiacimi. Bude rozhodujúce, aby boli stroje v dobrom prevádzkovom stave, aby sa popasovali s dunami, ako aj s mnohými piesočnatými vodami  typickými pre úpätie pohoria Atlas. Komu sa podarí prekonať tieto dve maratónske etapy , bude pripravený na Dakar.

20. apríla- 5. Etapa
Najťažšia časť rally ( 2 maratónske etapy) bude skončená, ale nie je čas na oddych alebo podhodnotenia poslednej etapy s dĺžkou približne 80 kilometrov, ktorá sa skladá výlučne z dún. Zatiaľ čo štart bude mať gala atmosféru, denná výzva nebude ťažká. Titul a miesta na pódiu budú jasné na konci intenzívneho šprintu. Ešte dôležitejšie je, že nikto nebude v bezpečí pred prípadnou chybou, ktorá môže pochovať akékoľvek šance.

 

MER18_LOGO_RVB-300x154.pngmerzouga_rally_percorso_01.jpgmerzouga_rally_percorso_02.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png scrubl.png nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.pngmotocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok