Skoč na obsah Skoč na menu

Pozvánka na európsky motokrosový víkend vo Sverepci 16.-17.6.2018

Pozvánka na európsky motokrosový víkend vo Sverepci 16.-17.6.2018

Elitní jazdci zo Slovenka a Čiech, bodujúci v rámci Medzinárodných majstrovstiev Slovenska - MX OPEN, sa vo Sverepci stretnú s mladými talentami európskej severozápadnej zóny vďaka Európskym majstrovstvám kategórii MX65 a MX85. Tradičná prírodná trať v Národnom kros centre vo Sverepci, ktorá hostila aj niekoľko ročníkov „šesťdňovej“, preverí všetkých zúčastnených. Fantastické výhľady pre divákov z tribúny, zázemie ako na MXGP vďaka promotérovi ESX media či nezabudnuteľné motokrosové výkony čakajú každého, kto zavíta v tretí júnový víkend do Sverepca.

Medzi ťahačov, ktorých sa oplatí vidieť v akcii v rámci Majstrovstiev Európy severozápadnej zóny, bude určite patriť aktuálny líder kategórie MX 85, Belgičan Liam Everts, syn slávneho 10 násobného majstra sveta v motokrose, Stefana Evereta – S72, a vnuk motokrosovej legendy, Harryho Evertsa. Do Sverepca príde body zbierať aj veľmi talentovaný Holanďan, Kay Karssemakers, v rebríčku po pretekoch v Dánsku, Fínsku a Nemecku, na druhom mieste a aj tretí doposiaľ najlepší, Kay De Wolf. Najlepšími medzi najmenšími európsky jazdcami z kategórii MX 65 sú traja Holanďania: Bradley Mesters, Lotte Van Drunen a Damien Knuiman.

V oboch mládežníckych triedach ME bude mať zastúpenie i Slovensko. V kubatúre EMX65 sa predstaví trojica SMF jazdcov a to Samuel Chovaník (#426), Samuel Kurňava (#595) a Přemysl Zimek (#462), český jazdec jazdiaci s licenciou SMF. V silnejšej kubatúre EMX85 bude naše farby hájiť štvorica jazdcov na čele s Jaroslavom Katriňákom ml. (#449), ktorý je lídrom v tejto triede v MM SR. Spolu s ním budú v silnej konkurencií jazdcov z 11-tich krajín Európy bojovať Stanislav Kopták (#457), Samuel Ševčík (#550) a Tomáš Zimek (#462), opäť český jazdec jazdiaci s licenciou SMF.

Seriál MX OPEN 2018 má za sebou už preteky v Gbeloch, na Myjave a Sverepec bude jeho treťou zastávkou. Predstaví sa tu líder priebežného hodnotenia kategórie MX OPEN, Marek Sukup, ako aj líder MX2, František Smola. Za Juniorov sa príde predviesť Jozef Posluch, najlepší v kategórii MX2 Junior aj Martin Venhoda, vedúci jazdec v MX Junior 125.

Pre všetkých jazdcov, ktorí plánujú na podujatí štartovať platí, že preberanie motocyklov je možné len v piatok večer a v sobotu ráno. V sobotu sú na programe voľné a merané tréningy ME aj MM SR. Nedeľa bude patriť len warm-upom a finálovým jazdám.  

Harmonogram motokrosového víkendu vo Sverepci nájdete tu: ČH verzia 1 « ČH verzia 2 «

Bližšie informácie k obom poudjatiam nájdete vo zvláštnych ustanoveniach: http://www.smf.sk/motocross-zvlastne-ustanovenia/

 

Autor ts: Mgr. Radka Kovaľ Mazáková a sekretariát SMF

Sverepec_Plagat_A3_ME_2018_SVK_FINAL.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png scrubl.png nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.pngmotocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok