Skoč na obsah Skoč na menu

Úspešná premiéra Romana Kučeru na majstrovstvách sveta

Úspešná premiéra Romana Kučeru na majstrovstvách sveta

Masarykov okruhu v Brne hostil cez víkend svetový šampionát Superbikov, v rámci ktorého podujatí sa súťaží aj v triede Supersport 300. Práve tu sa po prvýkrát v kariére predstavil aj 16-ročný slovenský pretekár Roman Kučera, jazdec Motoclubu Baláž.

Keďže k účasti nášho pretekára prišlo až na poslednú chvíľu, bolo v tíme potrebné doslova v šibeničnom termíne pripraviť sériový motocykel Kawasaki Ninja 400 pre preteky. To sa podarilo naozaj v hodine dvanástej a mladý pretekár si tak prvýkrát motocykel vyskúšal až v oficiálnom voľnom tréningu! Aj napriek tomu sa neustále zlepšoval a v konkurencii 38 súťažiacich sa s istotou kvalifikoval do nedeľných pretekov. Svoj progres potvrdil aj v samotných pretekoch, v ktorých sa umiestnil na 28. priečke.

Roman Kučera:
Motocykel sa nám podarilo pripraviť až vo štvrtok, takže prvýkrát som sa na ňom viezol až priamo v piatok vo voľnom tréningu. Napriek tomu, že som nemal dobrý prevod, dokázal som zajazdiť čas 2:27 min postačujúci na kvalifikovanie sa. V druhom tréningu som zrýchlil o ďalšiu sekundu. V sobotu v Superpole to pre mňa nebolo práve najlepšie, jazdil som v skupine oveľa rýchlejších jazdcov, zišiel som do depa a chcel som sa pripojiť do ďalšej skupiny, ale bola to chyba, do konca zostávali len štyri minúty, takže som stihol len jedno rýchle kolo, ktoré malo hodnotu 2:25 min. V nedeľu som si všetko nechal rozležať v hlave, nové rady mi dal Karel Pešek a v krátkom, desaťminútovom Warm Upe som zlepšil svoj čas o tri sekundy na 2:22 min. Po štarte pretekov som sa ocitol v skupine súperov jazdiacich o 20. miesto, no chyboval som, a tak som zostal s ďalšími dvomi súpermi v súboji o 28. priečku, ktorú som aj nakoniec vybojoval. Bola to pre mňa úžasná skúsenosť a som veľmi vďačný všetkým, ktorí mi pomohli. Milošovi Balážovi, môjmu otcovi, Jirkovi Nespěšnému, Borisovi Mentelovi z motomaxxu, Kawasaki Slovensko, spoločnosti Motul, Filipovi Vágnerovi z RSTmoto za kombinézu, rukavice a topánky, môjmu trénerovi Karlovi Peškovi, rodine, fanklubu a všetkým fanúšikom, ktorí mi držali palce.

Miloš Baláž, prezident Motoclubu Baláž:
Máme za sebou náročné týždne, ale boli korunované úspešným víkendom v podaní nášho pretekára, takže som veľmi spokojný. Roman počas víkendu zaznamenal obrovský progres a splnil to, o čom sme predtým len snívali. Jeho časy s novým motocyklom, na ktorom jazdil prvýkrát až v piatok, neustále zlepšovanie sa, dokazujú, že snaženie nás všetkých malo význam a budúcnosť. Najbližšie sa Roman predstaví na pretekoch medzinárodného šampionátu Alpe Adria 29. júna až 1. júla na maďarskom Pannonia-ringu.
Som vďačný všetkým našim partnerom a tým, ktorí nám pomáhali tento úspech dosiahnuť. Ďakujem aj Joskovi Kubíčkovi za zoznámenie s Davidom Salomom z DS Junioor Teamu, skvelým človekom, ktorý nám ochotne požičal náradie, kotúče, kolesá a podobne. Bola to rozhodne vydarená premiéra vo svetovom šampionáte a máme na čom stavať do budúcnosti.

Tlačová správa Romana Kučera a Motoclubu Baláž

 

Brno_Kucera_Roman.jpgBrno_Roman_Kucera_02.jpgBrno_Roman_Kucera_03.jpgBrno_Roman_Kucera_04.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png scrubl.png nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.pngmotocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok