Skoč na obsah Skoč na menu

Premiérový Európsky pohár vyhrali Poliaci

Premiérový Európsky pohár vyhrali Poliaci

Sobotné žarnovické popoludnie bolo svedkom zaujímavých pretekov, premiérového Európskeho pohára dvojíc do 19 rokov. Preteky, ktoré postupne gradovali a rástol počet súbojov, vyhrali Poliaci, ktorí sa ukázali s najkompaktnejším tímom.

Pekné slnečné počasie sprevádzalo prvý deň zo žarnovického plochodrážneho víkendu, ktorý pripravil Speedway Club Žarnovica za finančnej podpory sponzorov. Preteky, ktorých predsedom Jury bol predseda plochodrážnej komisie FIM Europe Piotr Szymański boli pod prísnym dohľadom. Ako nakoniec vyplynulo aj z hodnotenia spomínaného predsedu Jury, klub dokázal zorganizovať podujatie na vysokej organizačnej úrovni a aj do budúcna môže rátať s pridelením významných podujatí, v čom im bude šéf komisie FIM Europe nápomocný.

Preteky mali od začiatku vyrovnaný priebeh. Podľa očakávania najväčšími favoritmi boli Poliaci, Lotyši, Dáni a viac sa očakávalo od Švédov naopak príjemne prekvapili mladí Česi.

Už prvá jazda našich juniorov ukázala, že zisk každého bodu v takejto konkurencii bude ťažký. S favorizovanými Poliakmi nadviazal súboj iba David Pacalaj, no z výjazdu prvej zákruty jeho atak odrazil Viktor Trofimov a v konečnom dôsledku to znamenalo 5:1 pre našich súperov.

V druhej jazde našich tentoraz proti rovesníkom z Čiech sa to rysovalo lepšie. Namiesto Jána Mihálika síce nastúpil Jakub Valkovič, no po slabom štarte ostal na štvrtej pozícii. David však odštartoval ako prvý a samotný musel odolávať útokom českých súperov, ktorí na neho dobiedzali naraz z vnútornej aj z vonkajšej dráhy. Vonkajšok sa nakoniec ukázal rýchlejší, keď ho práve tadiaľ predbehol v druhom kole Petr Chlupáč a v poslednom kole aj Jan Kvěch. Tak sa z črtajúcej remízy vykľula opäť prehra 1:5.

Opäť parádny štart predviedol David v jazde so Švédmi. Dokázal sa usadiť dokonca na prvom mieste pred stále dobiedzajúcim majstrom Švédska juniorov Alexandrom Woentinom. Ten ho síce v treťom kole predbehol, no v prvej zákrute posledného kola nezvládol svoj motocykel a hrôzostrašne preletel cez riadítka. Chvíľu síce ostal nehybne ležať, no potom sa postavil a odkráčal do depa. Víťazstvo tak ostalo Davidovi a jeden bod Jánovi Mihálikovi, ktorý došiel do cieľa za Williamom Bjorlingom.

Pád na presne tom istom mieste videli diváci aj v nasledujúcej jazde, našťastie ani Petrovi Chlupáčovi sa nič nestalo a mohol v pretekoch pokračovať.

Ďalšie vzrušenie priniesla aj jazda s poradovým číslom 18, v ktorej sa odvážne do Lotyšov pustil David Pacalaj. Žarnovický mladík odvážne bojoval o druhé miesto s Michailovsom, no ten ho bez rozpakov zavrel na mantinel, čo sa skončilo pádom a vylúčením slovenského reprezentanta.

O víťazovi pretekov prakticky rozhodla už predposledná séria jázd. Ďalšie poradie však bolo v hre do poslednej jazdy. Po víťazstve 5:1 nad našimi si druhé miesto zabezpečili Dáni. Tretí skončili Lotyši. Štvrtí skončili prekvapujúco, ale zaslúžene mladí Česi pred Švédmi. O šieste miesto viedli súboj do konca pretekov naši reprezentanti s Nemcami. Nakoniec ho pre seba ukoristili s jednobodovým rozdielom naši súperi.

Výsledky:

1. Poľsko 26 (Viktor Trofimov 14, Jakub Miśkowiak 7, Szymon Szlauderbach 5)

2. Dánsko 23 (Mads Hansen 13, Jonas Seifert Salk 10)

3. Lotyšsko 21 (Oleg Michailovs 12, Artjom Trofimovs 9)

4. Česká republika 19 (Petr Chlupáč 10, Jan Kvěch 9)

5. Švédsko 16 (Alexander Woentin 10, William Bjorling 6)

6. Nemecko 11 (Lukas Baumann 7, Oliver Niels Wessel 4)

7. Slovensko 10 (David Pacalaj 8, Ján Mihálik 2, Jakub Valkovič 0)

 

Zdroj: speedwayclub.sk/M. Búri

 

epzc01.JPGepzc02.JPGepzc03.JPGepzc04.JPGepzc05.JPGepzc06.JPGepzc07.JPGepzc08.JPGepzc09.JPGepzc11.JPGepzc12.JPGepzc13.JPGepzc14.JPGepzc15.JPGepzc16.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png scrubl.png nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.pngmotocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok