Skoč na obsah Skoč na menu

V Trenčíne aj M ČR a M SR v triede 125 Sport Production

V Trenčíne aj M ČR a M SR v triede 125 Sport Production

Už čoskoro, 11. a 12. augusta sa na okruhu v priemyselnej zóne v Trenčíne uskutoční 3. ročník MM SR oldtimerov v jazde pravidelnosti, no tentoraz budú súčasťou podujatia aj preteky majstrovstiev Slovenska a Českej republiky v triede 125 Sport Production

Práve táto trieda (a takisto 125GP a Moto3) prišla pred sezónou o svoje miesto v seriáli Alpe Adria popri veľkých štvortaktných triedach a preto nastal problém aj pre národné federácie s umiestnením populárnych SP-čiek do kalendára pretekov. V tomto smere sa pre Slovenskú a Českú republiku výrazne angažoval predseda Športovej komisie CPM SMF Miloš Baláž, ktorý dokázal zostaviť kalendár v rámci podujatí oldtimerov, Ceny Slovenska a prírodného okruhu v Hradci Králové.

Prvé dvojité preteky sa odjazdili 1. mája na Slovakia Ringu, ďalšie nás čakajú práve o týždeň v Trenčíne, kde aa rovnako uskutoční dvoje pretekov! Jazdcov z Českej republiky, ktorí zvažujú účasť na tomto podujatí, iste zaujíma odpoveď na otázku, či im stačí národná licencia AČR, keďže sa preteky nekonajú na území ČR. Odpoveď znie: áno, stačí národná licencia, ku ktorej si ale jazdci potrebujú u AČR vybaviť povolenie k štartu v zahraničí.

Ďalším podujatím M SR mali byť preteky v slovinskom Vransku, kde sa však nakoniec o body do nášho šampionátu nepôjde. Záverečnými podujatiami pre triedu 125 SP (ale aj GP a Moto3) tak budú preteky 7.-8. 9. na Slovakia Ringu v rámci Ceny Slovenska a o týždeň neskôr, 15. a 16. 9. na polygóne v Hradci Králové.

 

Pre viac informácií o pretekoch v Trenčíne kliknite sem… 

Zdroj: moto-cup.sk
Text a foto: Richard Karnok

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png scrubl.png nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.pngmotocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok