Skoč na obsah Skoč na menu

MM SR MX Open 2018 na novej trati vo Veľkých Uherciach

MM SR MX Open 2018 na novej trati vo Veľkých Uherciach

Predposledná zastávka tohtoročného seriálu medzinárodných majstrovstiev SR v motokrose sa uskutoční už túto nedeľu 16.9.2018 vo Veľkých Uherciach. Jazdcov tu iste prekvapí facelift trate, ktorú si zobral pod patronát svetový staviteľ tratí, Greg Atkins.

Po niekokoľkýh rokoch odmlčania sa motokros opäť vracia a ožíva na veľmi známek trati Vonohrad Veľké Uherce, na ktorej sa v minulosti konalo nesmierne veľa medzinárodných podujatí, niekoľko majstrovstiev Európy a dokonca aj majstrovstvá sveta v roku 1977. Trať Vinohrad momentálne dostala úplne novú podobu. Vytvoril ju svetoznámi tvorca a autor mnohých trati na svete Grag Atkins z Nového Zélandu a podľa reakcií nieketorých odborníkov, pretekárov, patrí medzi najkrajšie trate na Slovensku.

Nový organizátorský klub MX Vinohrad už finišuje s prípravami a trať nebude určite jediným prekvapením. Na šampionáte sa očakáva vysoký počet štartujúcich jazdcov z minimálne piatich krajín Európy, čo podporuje i skutočnosť, že v triedach MX2 a MX Open sa bude bojovať i o body do seriálu MACEC (Motocyklová asociácia krajín strednej Európy). 

Program obnoveného motokrosového majstráku vo Veľkých Uherciach začína už tradične dopoludňajšími voľnými a meranými tréningami, štart prvej finálovej jazdy triedy MX4 je už o 11.40 hod. Prvé finálové jazdy hlavných juniorských tried, triedy MX2 a MX Open budú odštartované postupne po 13.30 hod. 

Jazdci po Mníšku nad Hnilcom už určite zrátavajú body a hodiny matematiky budú pokračovať, keďže do konca sezóny zostávajú už len dve podujatia, nedeľňajšie Veľke Uherce a veľké finále v Šenkviciach 7.10.2018.

Bližšie informácie k podujatiu, ako i časový harmonogram nájdete vo zvláštnych ustanoveniach na stránke www.smf.sk/motokros

 

velke_uherce_mmsr_2018.jpg

garantujeme jazdcom skvelú príležitosť otestovať si svoju zručnosť na krásnych skokoch, predviesť nám nádherné súboje o popredné miesta, ktoré naopak divákom sľubujú veľmi hodnotný zážitok z tohto adrenalínového a divácky príťažlivému športu.

 

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png scrubl.png nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.pngmotocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok