Skoč na obsah Skoč na menu

Patrik Halgaš bude hájiť slovenskú trikolóru na MS EnduroGP v Nemecku

Patrik Halgaš bude hájiť slovenskú trikolóru na MS EnduroGP v Nemecku

Počas nadchádzajúceho víkendu 12.-14. októbra 2018 sa v nemeckom Woltersdorfe uskutoční ôsme a zároveň záverečné podujatie tohtoročného seriálu majstrovstiev sveta v endure. Na „EnduroGP Germany 2018“ bude mať, po dlhšej prestávke,  zastúpenie i Slovenská republika. V juniorskej kategórii sa predstaví talentovaný slovenský jazdec Patrik Halgaš.

Patrik sa na podujatí svetovej série jednotlivcov predstaví po prvýkrát. V končiacej sezóne 2018 štartoval na troch podujatiach tohtoročného štvordielneho seriálu Majstrovstiev Európy, kde v triede Junior E2/E3 obsadil 14. miesto v konkurencii 29-tich jazdcov z 10-tich krajín Európy. A toto umiestnenie by bolo zaiste lepšie, nebyť záverečného podujatia v Poľsku, kde ho sklamala technika.

V závere sezóny Patrik zmenil značku motocykla a na nemeckej EnduroGP sa predstaví na motocykli Beta 390 RR za team Motocross club Skýcov. Práve tento team pod vedením Mariána Bernáta v spolupráci s Ondrejom Štofkom boli iniciátormi štartu Patrika Halgaša na záverečnom podujatí tohtoročných MS enduro.

Čo sa týka priebežnej klasifikácie juniorskej kategórii, v ktorej Patrik štartuje, lídrom tabuľky je vynikajúci taliansky jazdec Matteo Cavallo so ziskom 198 bodov, čo činí 30 bodový rozdiel pred druhým, jeho krajanom Andreom Veronom (168b) a tretiu priečku okupuje Joe Edmondson z Veľkej Británie (119b).

Podľa časového harmonogramu je v piatok 12.10.2018 naplánované technické a administratívne preberanie. Okrem toho je ešte v piatok pre všetkých účastníkov pripravený „Super Test“, ktorý bude mať tvar čísla 8 a štartovať budú vždy dvaja jazdci paralelne. Štart tohto testu je o 18:00 hod.

EnduroGP Germany 2018 sa skladá (okrem Super Testu) z dvoch samostatne bodovaných súťažných dní. Na zúčastnených jazdcov čaká okruh dlhý 65km, ktorý budú musieť jazdci absolvovať 3krát a v každom kole sa budú musieť popasovať s Enduro testom, Cross testom a v neposlednej rade i Extrém testom. Štart prvých jazdcov v sobotu i v nedeľu je naplánovaný na 9:00 hod.

Veríme, že Patrik sa v silnej svetovej konkurencii nestratí a zužitkuje svoje doterajšie jazdecké skúsenosti. Držíme palce!

Viac na oficiálnom webe podujatia: http://www.novemberpokal.de/

Štartová listina: TU.

Patrik Halgaš v novom šate:

Patrik_Halgas_2018.jpg

 

EnduroGP_Nemecko_2018.jpgPatrik_Halgas_2018.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png scrubl.png nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.pngmotocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok