Skoč na obsah Skoč na menu

Richard Šikyňa na MXGP opäť v TOP 10

Richard Šikyňa na MXGP opäť v TOP 10

Po šesťtýždňovej prestávke v kolotoči seriálu majstrovstiev sveta „2019 FIM MXGP Motocross World Championship“ sa tento víkend (11.-12. mája) konalo 5. podujatie v Taliansku na trati v Mantove. V seriáli majstrovstiev sveta nás reprezentuje jediný slovenský účastník - Richard Šikyňa (MX Slovakia), jazdiaci za český partnerský tým JD GUNNEX KTM RACING TEAM. V rámci podujatia sa uskutočnilo i druhé podujatie seriálu Majstrovstiev Európy v motokrose triedy EMX2T, kde Slovensko reprezentovala dvojica jazdcov Denis Poláš a Peter Hudák.

Sobotné príjemné počasie večer vystriedali výrazné neutíchajúce zrážky, ktoré úplne rozmočili trať. Nedeľné podmienky na trati riadne preverili nielen schopnosti jazdcov, ale aj pripravenosť tímov a techniky. Richard Šikyňa opäť predviedol, že extrémne podmienky zvláda veľmi dobre. V 1. jazde sa prebojoval dokonca medzi TOP 10 jazdcov sveta. Keď k tomu pridal ešte body za 19. miesto v 2. jazde, v pretekoch skončil so ziskom 13 bodov na celkovom 16. mieste. V priebežnom poradí seriálu si polepšil o 4 priečky a poskočil na 21. miesto.

Richard Šikyňa (#102): „V sobotu som sa na trati necítil veľmi dobre. Tiež mi nevyhovovalo nastavenie tlmičov a tak som sa snažil spolu s technikom z WP nájsť lepšie nastavenie. V kvalifikačných pretekoch som mal po štarte kontakt s jazdcom a tak som začínal zo zadných pozícií. Cieľom som nakoniec prešiel na 24. mieste. Od soboty večera nám začalo poriadne pršať a neprestalo celú nedeľu. V 1. jazde som mal dobrý štart, jazdil som so začiatku dvanásty. Postupne som sa prebojoval až na 9. miesto a preteky som nakoniec skončil desiaty. Mal som z toho obrovskú radosť. Štart v 2. jazde mi nevyšiel až tak dobre, ale dostal som sa na 17. miesto. Vo štvrtom kole som si pri obiehaní jazdca predo mnou vybral v zákrute zlú stopu, motorka sa mi zapichla v blate a šiel som cez riadidlá. Chvíľu mi trvalo zdvihnúť motorku z hlbokého bahna a tak som sa prepadol až na 21. miesto. Podarilo sa mi prebojovať ešte o dve miesta dopredu a skončil som 19.. Bol to náročný víkend ako pre mňa, tak aj pre techniku a môjho mechanika, ktorý to zvládol na 100%. Aj jemu patrí zásluha na tomto výsledku a taktiež celému tímu. Budúci víkend ma čakajú ďalšie preteky MXGP v Portugalsku.“

Peter Kolek, manažér MX Slovakia: „V sobotu sa Rišo trochu hľadal a nebolo to úplne ono. V nedeľu však aj napriek extrémnym podmienkam na trati dokázal držať krok s najlepšími jazdcami. V 1. jazde skončil v TOP 10, čo je fantastický výkon. Pre nás všetkých to bol úžasný zážitok. Že to z Rišovej strany nebola náhoda predviedol aj v 2. jazde. V podstate len o niečo horší štart a jedna chyba pri predbiehaní ho pripravila o pár miest a nejaký ten bod naviac. V motokrose na svetovej úrovni sa ale chyby jednoducho neodpúšťajú. S Rišovým nedeľným výkonom a so ziskom 13 bodov som samozrejme spokojný. Výbornú prácu odviedli aj všetci v tíme JD GUNNEX KTM RACING TEAM, za čo som im vďačný. Rišova KTM fungovala perfektne.

V európskom šampionáte si Denis Poláš zo svojej premiéry v triede EMX2T odniesol 19.miesto a 8 bodov do hodnotenia seriálu. Petrovi Hudákovi sa tentokrát žiaľ nedarilo. Po páde v meranom tréningu sa zranil a do finálových jázd nenastúpil.

Denis Poláš (#97): "Moje prvé závody na 250 2takte - v prvej jazde po štarte bol v prvej zákrute hromadný pád, ktorému som sa nedokázal vyhnúť. Prvé kolo som bol okolo 28. miesta a postupne som sa v cieli dostal na 19. miesto. Druhú jazdu sme išli v nedeľu ráno. Večer začalo pršať a pršalo celú noc, aj počas našej jazdy. t.j. na trati bolo dosť blato. Po bahenných bojoch 15. miesto. Chcel by som sa poďakovať mojím sponzorom, priateľke, mechanikovi, rodine a všetkým fanúšikom za podporu."

Výsledky MS: https://results.mxgp.com/mxgp/standings.aspx

Výsledky ME: http://www.fim-europe.eu/events/701

 

Zdroj: TS MX Slovakia/P. Kolek; doplnenie SMF
Foto: Roman Borák © MX Slovakia + Denis Poláš

 

Sikyna_Mantova_2019_2.jpgPolas_Mantova_2019_3.JPGSikyna_Mantova_2019_4.jpgPolas_Mantova_2019_4.JPGSikyna_Mantova_2019_1.jpgPolas_Mantova_2019_1.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png scrubl.png nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.pngmotocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok