Skoč na obsah Skoč na menu

Laki Sloboda: Z Hoříc priamo na Tourist Trophy

Laki Sloboda: Z Hoříc priamo na Tourist Trophy

Slovenský pretekár Miroslav Laki Sloboda absolvoval cez víkend 18.-19.5.2019 preteky 300 zatáček Gustava Havla v českých Hořiciach, odkiaľ odcestoval priamo na ostrov Man v írskom mori, kde bude ako prvý Slovák v histórii štartovať na pretekoch Isle of Man Tourist Trophy.

Laki Sloboda:

Prebrali sme sa z Hořic na ceste na Man. A tak ako ukrajujeme z kilometrov, chcem sa s vami podeliť o zážitky… samozrejme, cenzurované…Okrem užívania si výbornej atmosféry Hoříc s perfektnými fanúšikmi, pretekárskeho víkendu a najkrajšieho prírodného okruhu v strednej Európe, sme skúšali aj nový, krásny, pevný stan, ktorý obstojí aj ostrovné manské počasie. A kopec ďalších vecí, ktoré nebudem opisovať, lebo by ste to čítali do zajtra.
Kvaldy a preteky som si maximálne užil. Po dlhej dobe som sa stretol s kamarátmi, fanúšikmi a s SPčkom. Na SPčku sa mi od začiatku práve nedarilo, trošku ´zlobila´ technika. Kvalifikácie som mal hneď po sebe, z SPčka rovno na 600vku.
V hlave mi stále behala myšlienka, aby sme obaja (ja a aj motorka) prežili víkend bez ujmy. Čo mi aj veľa ľudí, vzhľadom na moje posledné vystúpenie v Hořiciach, pripomínalo. Napriek tomu som v sobotu zajazdil s SPčkom 21. a s R6kou 8. miesto na rošte. Ďalej ku kvalde len toľko, že keď som si sadol zo 125sp na R6,… skoro som sa pos..l ako to letelo…

Preteky 125SP prebehli podľa toho, ako sme to po kvalifikácií čakali. Bolo z toho konečné 22. miesto, ale som na nás hrdý, lebo sme bojovali až do konca. Hneď potom ma už čakali 1. preteky v triede do 600. Odštartoval som dobre a do 5 kola som sa držal na 5. mieste, ale chalani boli rýchlejší a nakoniec som finišoval na 7. mieste.
Druhé preteky začali divoko už na rošte, keď hneď po výjazde do navádzacieho kola sa sexuálne prejavila radička. Tak som celé kolo prešiel na trojke až na rošt. Ukázal som chalanom čo sa stalo. Byšo hneď došprintoval po pokazený diel a náradie. Sám som neveril že to stihnú, ale ako vždy prekvapili a teraz dokonca milo. Vďaka tomu som nemusel štartovať z boxovky. A potom prišiel štart do druhých pretekov, normálne… spojka, plyn a ideš! Išiel som pomalšie tempo, také viac na istotu. Samozrejme som do toho dával všetko, ale s mierou. Po tých prípravách a fyzicky náročnom víkende, som nechcel spraviť nejakú blbú chybu. Ale užíval som si to naplno, preteky a vôbec všetci, boli super. Dávam klobúk dole pred Tomášom Tóthom, za ten výkon čo previedol ako nováčik na tomto okruhu…

Ďakujem vám všetkým za podporu, tu v Hořiciach, ale aj u nás doma a vlastne všade kde ste.
Ďakujem mojim sponzorom, podporovateľom, priateľom a fanúšikom, vďaka ktorým môžem ďalej pretekať.

Partneri: Blue Label, Motopneu.eu, MM Racing, Horiace ovce, Microform, Flora Servis, Cyklostar, RSTmoto.cz, Vágner sport, Opravy-motooblečení, Yamaha MACO Racing Team, Aquaprofi Racing Team, IPONE Slovakia, Kawasaki Slovenská Republika, MotoXN, Dunlop, Stavizol, Sepron Evercoat, Harley Caffe Sekule, Support 81, Helite Airbags CZ/SK, DART racing, Motocentrum KM, GARMIN, STYX.sk, AGV & Dainese Slovensko, Sport Kodaj, Autoškola Schulo, Pálenica Bernolákovo, Vandals Čadca, Pavel HAGA Štolba, EL Černoch, Matys Vlach, Dušan Makovec, Jeff Michalík, Tomáš Baťa, Ivan Duchoň, Milan Murgaš, Alenka, Miško a Vladko, František Volek, Juraj Ďuriš, Dušan Kovarík, Bystrík Polák.


Mediálni partneri: Moto-cup.sk, Motoride.sk, Czech Road Racing, Bikeracing.cz, eva-moto.com, Jednoduše Motosport, Motokecy.cz.

Tlačová správa M. Slobodu
Foto: Pavel Salaba

 

Laki_Horice_2019.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok