Skoč na obsah Skoč na menu

Deň životného prostredia 2019 a motocyklový šport

Deň životného prostredia 2019 a motocyklový šport

5. jún je každoročne venovaný celosvetovo životnému prostrediu. Svetový deň životného prostredia, ktorý bol stanovený OSN, má i v FIM vysokú prioritu. FIM už viac ako 10 rokov spolupracuje s environmentálnou komisiou OSN na podpore aktivít súvisiacich s témou životného prostredia. Každoročne FIM vyzýva svoje členské federácie a organizátorov jednotlivých podujatí, aby sa zapojili do tejto kampane, ktorú veľmi aktívne podporujú i environmentálny ambasádori FIM-u – úspešní motocykloví športovci.

wed_2019.png

V tomto roku je témou „ZNEČISTENIE OVZDUŠIA“, resp. výzva obyvateľom modrej planéty na ochranu vzduchu, ktorý dýchame.

Vieme, že znečistenie ovzdušia pochádza z rôznych zdrojov. Priemysel, poľnohospodárstvo, domácnosti, likvidácia odpadu, automobily a motocykle do istej miery znečisťujú ovzdušie.

wed_2019_.png

Slovenská motocyklová federácia, ako členská federácia FIM, sa už viac rokov aktívne zapája do uvedenej kampane a i tento rok pripravuje akcie v rámci „Dňa životného prostredia“ na športových motocyklových podujatiach.

Zameriame sa na zvýraznenie témy „znečistenie ovzdušia“ tým, že uprednostníme opätovne použiteľné a recyklovateľné predmety namiesto jednorazových plastových výrobkov, zabezpečíme separovaný zber pevného odpadu a správnym riadením dopravy sa pokúsime vyhnúť sa dopravnej zápche počas podujatí.

Prostredníctvom moderátorov budeme informovať jazdcov, ich tímy a divákov o nevyhnutnosti ochrany životného prostredia a o aktuálnej téme, ktorá sa venuje ochrane ovzdušia.

Žiadame Vás, aby ste šírili myšlienku „Dňa životného prostredia“ v našej motocyklovej rodine a tým napĺňali stratégiu trvale udržateľného rozvoja.

Pavol Šinský, environmentálny výbor SMF

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok