Skoč na obsah Skoč na menu

David Pacalaj je zranený

David Pacalaj je zranený

Nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch, lepšie povedané po plochodrážnikoch. Presvedčil sa o tom aj ďalší z našich pretekárov - David Pacalaj. Ten štartoval v piatok večer na pretekoch v nemeckom Gustrowe, kde však jeho účinkovanie skončilo v jeho druhej jazde.

David si vyplnil krátku prestávku bez pretekov v našich končinách, pretekmi juniorov Pfingschallenge v nemeckom Gustrowe. Vo svojej prvej jazde nebodoval a v druhej mal pád spoločne s Austrálčanom Liamom Mayom. Obaja ukončili preteky predčasne, kým Austrálčan musel byť prevezený do nemocnice, David po ošetrení cestoval naspäť na Slovensko. Do Žarnovice dorazil v sobotu krátko pred obedom a namiesto pôvodného plánu, pomoci pri organizácii Kvalifikácie do GP, musel absolvovať vyšetrenie v nemocnici v Banskej Bystrici, kde mu zistili poškodené väzivá a šľachy v členku ľavej nohy. Našťastie sa nepotvrdila zlomenina, ale až dôkladnejšie vyšetrenia odborníkmi v pondelok ukážu vážnosť a rozsah zranenia. "Davidko je celý nešťastný. Už ráta za aký čas sa čo najskôr znova dostane na motorku. Doktor hovoril, že prinajlepšom by to mohlo byť o mesiac. Uvidíme v pondelok," povedala k jeho stavu Davidova mama. "Aj teraz cez preteky musel ostať doma, no otvoril si okno na izbe, aby počul aspoň zvuk motoriek z pretekov," úsmevne zakončila rozprávanie.

Aj touto cestou držíme Davidovi palce, aby sa čím skôr dostal zo zranenia a dokázal v plnom zdraví opäť bojovať so svojimi súpermi na dráhe. K prianiam o skoré vyzdravenie sa pripája i kolektív SMF.

david3_zranenie.jpg

Zdroj: speedwayclub.sk/M. Búri

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok