Skoč na obsah Skoč na menu

Michal Búlik na pretekoch European Talent Cup v Barcelone

Michal Búlik na pretekoch European Talent Cup v Barcelone

Týždeň po pretekoch šampionátu Alpe Adria v Assene sa 13-ročný Skaličan Michal Búlik predstavil na ďalšom podujatí  seriálu FIM CEV Repsol 2019 v triede ETC na trati Montmeló v Barcelone. V IgaX tíme, za ktorý túto sezónu preteká bez problémov zvládol kvalifikáciu a z 58-členného štartového pola postúpil do hlavných pretekov, v ktorých obsadil 22.miesto.

Celý víkend vládlo v Barcelone príjemné počasie. Vo štvrtkových a piatkových voľných tréningoch pracoval Michal spolu s tímom na nájdení ideálneho nastavenia.  V prvej sobotnej kvalifikácii dokázal svoje časy vylepšiť a v skupine B obsadil 11. miesto, keď ešte pred koncom držal 9. pozíciu. Do druhého meraného tréningu sa už extrémne oteplilo a takmer nikto sa v ňom nedokázal zlepšiť. V súčte časov z oboch skupín obsadil 22. miesto. Po rôznych penalizáciách, či už za hmotnosť pod limit alebo nepovolené úpravy na motocykloch sa posunul na 19.pozíciu.

Štart nebol z najlepších a v prvom kole bol až na 25. mieste. Jazdecké pole sa prakticky hneď po druhom kole rozdelilo na skupiny a Michal bol v 12-člennej skupine bojujúcej o 18. miesto.  Jazdci si pri súbojoch nič nedarovali a pozície si menili prakticky v každej zákrute. Cieľová rovinka je jednou z najdlhších a jazdci dosahovali top speed takmer 230km/h. V závere jazdy bolo vidieť, že majú jazdci opotrebené pneumatiky, čo vyústilo do niekoľkých pádov. V predposlednej zákrute sa Michal dokázal jednému tesne vynúť a v cieli obsadil 22.miesto.

Michal Búlik: „Z výsledku som mierne sklamaný, veril som si na lepšie umiestnenie. Na motorke som sa cítil celkom dobre, vďaka čomu som mohol predbiehať, ale robil som aj chyby, za čo som bol sám predbiehaný. Budem musieť zapracovať hlavne na kvalifikáciách a prvých kolách v pretekoch. Tie sú dôležité, ak chceme získať prvý bodík v ETC. Nesmiem zostať zakopaný vzadu, pretože sa pole jazdcov rozdelí na skupiny a potom už nie je možné posunúť sa dopredu. V týchto pretekoch som si užil veľmi veľa predbiehania a aj som sa veľa naučil. Cieľ sa nemení. Prvýkrát v ETC nakuknúť do top 20 a môj osobný cieľ je získať prvý bod. Budem pracovať tvrdšie, aby som ho čo najskôr dosiahol, alebo sa k nemu maximálne priblížil.“

Ďakujeme partnerom: IgaX Team, BOS Búlik s.r.o., Redox Lučenec, BRS Technology, Top Kraft, Maco Racing, RST, Vágner sport, Paolo Slovakia, Boneko, Dunlop, Moto-cup.sk, Slovenská motocyklová federácia.

Tlačová správa Michala Búlika

 

Bulik_EP_Barcelona_1.jpgBulik_EP_Barcelona_2.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok