Skoč na obsah Skoč na menu

Maco Racing Team na osemhodinovke v Oscherslebene

Maco Racing Team na osemhodinovke v Oscherslebene

V nemeckom Oscherslebene sa cez víkend (9.6.2019) konalo predposledné podujatie majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov motocyklov. Na mieste sa predstavil aj slovenský Maco Racing Team, ktorý necestuje do Japonska na záverečné preteky a v Nemecku tak absolvoval svoje posledné podujatie sezóny 2019/2019.

Na tímovej Yamahe sa striedali Gregory Leblanc z Francúzska, šesťnásobný víťaz 24-hodinoviek Le Mans a Bol d´Or, ktorý sa s tímom predstavil aj na ostatnom podujatí MS na Slovakia Ringu, jeho krajan Johan Nigon, ktorý má na svojom konte víťazstvo na Bol d´Or v rámci kategórie Superstock a s tímom Maco Racing jazdil v Le Mans a oboch francúzskych pretekárov doplní Slovinec Marko Jerman.

Po kvalifikáciách patrilo slovenskému tímu 19. miesto na štartovom rošte. Po štarte pretekov sa tím posúval priebežnou výsledkovou listinou nahor s cieľom bojovať o umiestnenie v prvej desiatke, ale pád v šiestej hodine pretekov a následná oprava znamenala prepad na koniec tretej desiatky hodnotenia. Preteky tak Maco Racing Team dokončil na 27. mieste celkovo a 12. v Triede EWC. V priebežnom hodnotení šampionátu patrí slovenskému tímu 26. miesto so ziskom 12 bodov.

Martin Kuzma, majiteľ tímu:
„Príprava na 8-hodinovku v Oscherslebene bola náročná, pretože po pretekoch na Slovakia Ringu sme mali veľa práce. Celý tím však pracoval na sto percent, a tak sme všetko stihli pripraviť. V kvalifikácii sme skončili na 19. mieste, čo nebolo podľa našich predstáv, ale koncentrovali sme sa na preteky. Plánom bolo dostať sa na naše staré pozície, mali sme aj drobné problémy, ktoré sme vyriešili a šlo sa ďalej. Nakoniec nás ale zastavil pád a znemožnil nám postúpiť na vyššie priečky. Do Suzuky necestujeme, takže sa tak pre nás končí zvláštna sezóna, na ktorú treba rýchlo zabudnúť. O to viac ďakujem celému tímu za prácu a všetkým partnerom a fanúšikom za podporu a za to, že stoja za Maco Racing Teamom aj v takej ťažkej sezóne.“

Tlačová správa tímu Maco Racing

 

Maco1.jpgMaco2.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok