Skoč na obsah Skoč na menu

David Pacalaj sa pozerá dopredu optimisticky

David Pacalaj sa pozerá dopredu optimisticky

Piatok 7. júna, kedy v Žarnovici v horúcom dni prebiehali posledné, ale hlavné prípravy na Kvalifikáciu do Grand Prix, mal horúce chvíle aj slovenský reprezentant David Pacalaj, aj keď bol od Žarnovice vzdialený viac ako tisíc kilometrov. Preteky však v Gustrowe nedokončil, čo by ešte nebolo to najhoršie, ale domov si priviezol zranenie, ktoré ho vyradilo na niekoľko týždňov a poslalo nakoniec aj po skalpel.

Pôvodný plán hovoril o tom, že aj David, ktorý mal prísť z Nemecka niekedy v sobotné ráno, príde na žarnovickú Kvalifikáciu do GP, kde pomôže pri organizácii v pozícii "vlajkára" alebo inej funkcii. Nakoniec však jeho dodávka šoférovaná na striedačku otcom Pavlom a dedkom Zdenom Vaculíkom, mierila po krátkej prestávke v Žarnovici, do Banskej Bystrice. 

"Mal som v Gustrowe dohodnuté juniorské preteky. Tešil som sa. Na tréningu mi konečne dobre išiel motor, s ktorým mám už dlhšie problémy," začal rozprávanie o nešťastnom dni David. "V prvej jazde sa však ukázalo, že motor zase nejde. Od štartu som bol tretí a držal pozíciu. V druhom kole sa ma snažil predbehnúť súper zo štvrtého miesta, tak som ho zavrel na lajnu. Bol asi dosť rýchly a vrazil mi do ľavej nohy, ktorá sa dostala niekde do jeho kolesa, alebo pod motor, no neviem. Doteraz si to neviem vysvetliť. Pocítil som poriadnu bolesť v členku a zvolnil som. Keď som prišiel do depa, padol som z motorky. Doktor mi na to dal ľad. Povedal som, že vyskúšam ešte jednu jazdu, veď sme sem cestovali veľkú diaľku. No v nej mal pred mnou pád Austrálčan a ja som sa mu už nevyhol a padol tiež. To sme už potom zabalili. Keďže mi to začalo ešte aj puchnúť doktor to prezrel a hovoril niečo o rentgene a 200 eurách. To sme išli teda radšej domov a rovno do Banskej Bystrice," upresnil prvotné správy o svojom zranení a páde.

Ako už bolo vyššie písané, dodávka s Davidom viacmenej len prešla cez Žarnovicu okolo sobotného poludnia a smerovala do Banskej Bystrice. "Najprv mi povedali, že mám niečo so šľachami v členku, ale nič zlomené. Bolo to riadne opuchnuté. Objednali ma na operáciu a tento piatok operovali. Včera ma pustili z nemocnice. Je to už celkom v pohode. Hovorili síce, že počas operácie našli ešte nejakú zlomenú kostičku, no malo by to byť dobré. Zajtra idem na prevez tak uvidíme. Ale urobím všetko pre to, aby som bol v auguste na motorke a jazdil. Aj doktor povedal, že to je reálne a že urobia aj oni všetko pre to. Už teraz mi chýba jazdenie a neviem sa dočkať," neskrýva optimizmus náš pretekár.

"Chcel by som sa poďakovať  hlavne mojej rodine, Speedway Clubu, kamarátom za podporu v týchto pre mňa ťažších dňoch. Pracujem na tom, aby som sa čo najskôr mohol dostať na dráhu," nezabudol na slová vďaky na záver nášho krátkeho rozhovoru David.

Aj touto cestou mu prajeme skoré vyzdravenie a návrat na ovály, kde svojimi výkonmi bude opäť tešiť slovenských fanúšikov.

 

Zdroj: speedwayclub.sk/M. Búri

 

david.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok