Skoč na obsah Skoč na menu

Eduard Werner na domácej pôde v Trenčíne

Eduard Werner na domácej pôde v Trenčíne

Trenčianske letisko hostilo počas uplynulého víkendu motocyklových pretekárov, ktorí tam bojovali o body do niekoľkých národných aj medzinárodných seriálov. Jedným zo zúčastnených pretekárov bol aj Trenčan Eduard Werner, ktorý sa predstavil v triedach 125 SP a Twin.

Eduard Werner:

Na domáce preteky na letisku v Trenčíne, kde sa išlo o body do Majstrovstiev Českej republiky roadracing 125 SP a TWIN a majstrovstiev Slovenskej republiky 125 SP som dorazil už vo štvrtok popoludní. Večer som si na bicykli prešiel trať, ktorá ešte nebola úplne dokončená a domov som odchádzal so zmiešanými pocitmi, pretože trať vyzerala ako motorová záležitosť – tam, spať a 2 zákruty doprava a 2 doľava.  Moje pocity sa zmazali hneď v prvom tréningu, kedy sa ukázalo, že už dokončená trať má síce dlhú rovinku ale aj perfektnú rytmickú sekciu „esíčiek“, ktorá  mi hneď pripomínala preteky Supermoto a v hlave som si okamžite spomenul na to ako túto pasáž prejsť čo najplynulejšie, aby som v nej získal nejaký čas, s čím mi pomohol aj motokrosový tréner Dušan Predanocy, ktorý sa bol na preteky pozrieť a poradil mi ohľadne stopy v zákrutách. V piatok sme odjazdili prvé tréningy a kvalifikácie s výsledkami 5. miesto 125 SP a 6. miesto TWIN.

V sobotných druhých kvalifikáciách sa mi podarilo výsledky zopakovať a trošku zlepšiť časy. Sobotné preteky  v 125 SP boli síce vyrovnané, ale poznačené nešťastným spojením s triedou 250 SP kde bol malý počet pretekárov a po hromadnom štarte výkonnostne neporovnateľných motoriek to zničilo viacerým jazdcom preteky. Jazdil som v skupine bojujúcej o 3. – 6. miesto a cieľom som prešiel na 5. mieste po peknom súboji. V tejto triede sa bodovalo aj do Majstrovstiev Slovenska, kde to znamenalo 2. miesto. V triede TWIN som dobre odštartoval a snažil som sa udržať jazdcov vpredu. Chvíľu som sa pohyboval na 3. pozícií, no postupne ma jazdci podľa očakávania dokázali  na rovinke predbehnúť, keďže motor je stále sériový. Cieľom som nakoniec prešiel s odstupom na 4. mieste.

V nedeľných pretekoch triedy 125 SP som sa opäť držal v skupine, no v treťom kole som v jednej zo zákrut zavadil o vnútorný obrubník a nešťastne pri tom odrazil radiacu páčku. Ostal mi z nej len kúsok a radenie rýchlostí som musel robiť veľmi zložito, čo ma samozrejme spomaľovalo a do cieľa som sa so šťastím dostal na 6. mieste a v slovenskom bodovaní to bolo znovu 2. miesto. V triede TWIN to bol opäť dobrý štart a tentoraz som dokázal pobojovať vpredu trošku dlhšie a znovu dokončiť na štvrtom mieste a moje najrýchlejšie kolo bolo o sekundu lepšie ako v sobotu s čím som bol spokojný.

S výsledkami som vzhľadom na moje možnosti a možnosti motorky spokojný. Na záver sa chcem poďakovať partnerom Arsy Racing team, Akumulátorovňa Igor Havala, MEZ Kežmarok, Lotte SK a všetkým ďalším, ktorí akokoľvek pomohli, samozrejme všetkým fanúšikom a zároveň Vás chcem pozvať na ďalšie  preteky do Ostravy – Radvaníc  23. – 30. 6. 2019.

Werner_Trencin.jpg

Tlačová správa Eduarda Wernera
Foto: Jaro Kapustka

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok