Skoč na obsah Skoč na menu

V Európskom pohári dvojíc nám patrí šiesta priečka

V Európskom pohári dvojíc nám patrí šiesta priečka

Ešte v sobotu 22. júna štartovala naša dvojica Ján Mihálik a Michal Danko v Európskom pohári dvojíc do 19 rokov v Plzni. V šampionáte, ktorý si prešiel vlani v Žarnovici svojou premiérou, sa z víťazstva tentoraz tešili aj s dávkou potrebného šťastia, mladí Dáni.

"Dráha bola poriadne ťažká na tréningu, potom ju trochu urobili, no po daždi to nebolo najlepšie," začal s informáciami o dráhe Ing. Jakub Zliechovec, ktorý do Plzne cestoval ako predseda Jury a zároveň ako manažér našej dvojice. "Už na tréningu mali naši trochu problémy. Janči neštartoval a Mišo mal problém s dráhou a aj pád. Aj celé preteky boli tým poznačené. Dráha dala všetkým poriadne zabrať. Janči aj v pretekoch nedokázal poriadne odštartovať a potom sa snažil dobiehať. Väčšinou hneď predbehol Miša a potom už na tých lepších nemal šancu. Škoda. Mišo ku koncu už mal čo robiť, aby dojazdil. Dosť tu popršalo," priblížil situáciu v Plzni.

Aj napriek tomu, že to nevyzeralo s našimi pretekármi veľmi ružovo, problémy mali aj ďalší a tak sa im podarilo nazbierať deväť bodov a vo svojej skupine obsadili štvrté miesto, čo znamenalo nakoniec celkové šieste miesto v šampionáte. Mohlo to byť ešte lepšie, ale nezrozumiteľné pravidlá poslali o miesto vyššie Nemcov, ktorí štartovali v druhej skupine a mali o bod menej.

Výsledky:

1. Dánsko 

2. Lotyšsko

3. Švédsko

4. Česká republika

5. Nemecko

6. Slovensko (Ján Mihálik 7, Michal Danko 2)

7. Fínsko

8. Ukrajina

plzenep.jpg

Zdroj: speedwayclub.sk/M. Búri

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok