Skoč na obsah Skoč na menu

Ján Mihálik je zranený

Ján Mihálik je zranený

V sobotu štartovala naša dvojica Jakub Valkovič a Ján Mihálik v semifinále ME dvojíc v talianskom Terenzane. Na dráhe, ktorá bola mimoriadne náročná pre všetkých účastníkov, bolo zaznamenaných viac ako 15 pádov. Aj naši pretekári vyskúšali jej tvrdosť a bohužiaľ nezostalo to bez následkov.

V druhej jazde našej dvojice s domácimi Talianmi, doplatil na nerovnosti v prvej zákrute náš Ján Mihálik. Snažiac sa skrotiť svoj motocykel padol cez riadítka, pričom sa mu pravá noha zachytila pod motor. Janči sa síce krátko po páde postavil na nohy a bez pomoci došiel do depa, no už po pár minútach mal opuchnutý členok a bolesti. Doktor mu členok prezrel a chladil ľadom a dával tabletky a prášky utlmujúce bolesti. Náš pretekár aj napriek tomu absolvoval ešte štyri zostávajúce jazdy a aj bodoval. Celá výprava dúfala, že to bude "len" výron, no bohužiaľ po príchode na Slovensko mu na pohotovosti v Žiari nad Hronom pri rentgenovom vyšetrení zistili zlomeninu jednej z kostí v členku. Prvé prognózy hovoria o šesťtýždňovom liečení. Konkrétnejšie informácie bude mať náš reprezentant po vyšetrení 9. júla.

Veríme, že sa smola, ktorá postihla tento rok žarnovických plochodrážnikov v podobe zranenia absolútne vyčerpala aspoň na niekoľko rokov, lebo štvorica zranených (jeden dlhodobo) zo šiestich mladých pretekárov, nie je nič dobré. Teraz ostáva dúfať, že tak ako Janči, aj Michal, David a dlhodobo zranený Patrik dokážu prekonať svoje zdravotné problémy a ešte v tejto sezóne aspoň väčšina z nich, bude zbierať už len bodové prídely. Držíme palce.

terenzano_me_janci.jpg

Zdroj: speedwayclub.sk/M. Búri

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok