Skoč na obsah Skoč na menu

Patrik Búri po vyše roku opäť na plochodrážnom ovále

Patrik Búri po vyše roku opäť na plochodrážnom ovále

V sobotu 20. júla bol ďalší z tréningov Speedway Clubu Žarnovica, ktorých zorganizuje klub 30 až 40 ročne. Bol však niečím výnimočný. Po vyše roku sa na dráhe ukázal dlhodobo zranený Patrik Búri. No nielen on pútal pozornosť.

Z avizovanej účasti Davida Pacalaja nakoniec zišlo, keď mu doktor nakoniec zakázal jazdu na motorke ešte na najbližšie dva týždne a odporučil pomalé naťahovanie poškodeného väziva v ľavej nohe. No namiesto neho sa na dráhe ukázal ďalší z maródov v žarnovickom tíme. 

Patrik Búri od 1. mája 2018, kedy sa v rakúskom Murecku zranil, sadol na motorku iba počas zimy a skúšal jazdu na ľade. Nebolo to však ešte dobré, čo si uvedomil po ľadovej šou - Drift on Ice v Nemecku, kde štartoval. Jeho problémy s nohami pretrvávali a v podstate dodnes nie sú v 100% poriadku. Dve pripravené motorky si však stále držal vo svojej dielni. Kondičku a rozhýbavanie nôh si zabezpečoval bicyklom a v poslednom období aj jazdou na motokrosovom špeciály. Pravidelné zaťažovanie nôh aj cvičením mu pomohlo pomaly myslieť na jazdu na plochodrážnej motorke. Jeho deň D, o ktorom však takmer nikomu nepovedal, prišiel v spomínanú sobotu. "Hladkal mi srdce," odpovedal na otázku ako to išlo Paťovi na tréningu tréner Ján Daniel. "Vôbec sa tam nebabral. Nevozil iba tak, nešpekuloval. Dal tam plyn a plynule jazdil až bola radosť sa na neho pozerať," zakončil tréner. "Dal som si jedno koliečko pomaly a potom som postupne pridával s tým, že naplno určite nepôjdem. Vo štvrtom kole som zistil, že mám plný plyn :-)," opísal svoju jazdu Patrik. 

Čo sa týka pretekov, tu ešte Paťo hovorí o dlhej ceste a nechce nič zbytočne uponáhľať. Veríme, že táto pozitívna správa nebude ojedinelá a postupne budeme Patrika vidieť častejšie na tréningoch a samozrejme nielen jeho, ale aj ďalších maródov spomedzi žarnovických plochodrážnikov.

Zdroj: speedwayclub.sk/M. Búri

 

pato1.jpgpato2.jpgpato3.jpgpato4.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok