Skoč na obsah Skoč na menu

Žarnovica sa pripravuje na 300. preteky na plochej dráhe!

Žarnovica sa pripravuje na 300. preteky na plochej dráhe!

Žarnovica je síce malé mestečko, avšak po celom motoristickom svete je známa ako mesto plochej dráhy, ktorá je jej neoddeliteľnou súčasťou už 66 rokov. Za tieto roky prežila rôzne obdobia slávy, ale aj úpadku. Vždy sa však našli nadšenci, vďaka ktorým kontinuita tohto športu u nás vydržala až dodnes. Vďaka nim si môžeme zapísať ako dôležitý medzník, že v nedeľu 11. augusta budú zorganizované už 300. preteky na našom ovále. A že nepôjde o preteky iba "voľného" charakteru svedčí, že finále Európskeho pohára do 19 rokov privedie na štart najmladšiu absolútnu európsku plochodrážnu špičku z celej Európy a iba druhýkrát vo svojej histórii bude žarnovická plochá dráha organizátorom finálového kola významného podujatia.

Do Žarnovice zamieria tí najlepší plochodrážnici z Poľska, Švédska, Dánska, Ruska, Lotyšska, Českej republiky a ďalších krajín, ktorí si však budú musieť zaistiť účasť v žarnovickom finále v dvoch semifinálových kolách v Nemecku a v českých Pardubiciach. Jedno miesto má rezervované aj najlepší domáci junior do 19 rokov. Preteky a jubileum príde osláviť aj zatiaľ najvýznamnejšia návšteva z motocyklového sveta v Žarnovici, Martin de Graaf z Holandska, ktorý sa stal pred mesiacom prezidentom FIME - Európskej motocyklovej federácie. Pri príležitosti spomínaného jubilea pripravuje pre fanúšikov Speedway Club Žarnovica v spolupráci s mestom Žarnovica viacero zaujímavostí, o ktorých budeme informovať v najbližších dňoch.

EP_Zarnovica_11080219.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok