Skoč na obsah Skoč na menu

Denis Kováč úspešný na European Scooter Trophy v Poľsku

Denis Kováč úspešný na European Scooter Trophy v Poľsku

Cez víkend 27.-28.7 sa na kartingovej dráhe v Zielonej Gore v Poľsku konalo ďalšie podujatie European Scooter Trophy, ktorého sa zúčastnil aj slovenský pretekár Denis Kováč. Denis aj tentoraz predviedol skvelé výkony a vybojoval tretie miesto.

Denis Kováč: „Dráha v Poľsku bola pre mňa neznáma, pretože som na nej nikdy nejazdil. Na miesto sme vyrazili už štvrtok, pretože cesta merala vyše 650 kilometrov. Od prvého dňa nás sprevádzalo slnečné počasie, na trénovanie ako vyšité. V piatok prebiehali prvé tréningy a s traťou som sa iba zoznamoval, prekvapili ma naklonene zákruty, ktoré som videl prvýkrát v živote. Bolo to opäť niečo nové.
V sobotu nás čakali merané tréningy. V prvom meranom som mal druhý čas, ktorý mi neuznali z dôvodu nesplnenej hmotnosti, museli sme dovažovať 5 kilogramov. V druhom meranom tréningu som skončil na štvrtom mieste, prví štyria sme boli v troch desatinách sekundy.
Do pretekov som teda štartoval zo 4. pozície. V prvých nedeľných pretekoch som sa po dobrom štarte dostal na prvé miesto, ale nakoniec som bol v cieli druhý. V druhých pretekoch som skončil tretí, keďže som doplatil na technický problém. Celkovo som teda skončil tretí.
Veľká vďaka patrí Vladkovi Gudábovi za TOP pripravené motory. 28.-29. septembra sa konajú posledné preteky, ktorých sa zúčastním, a to na Harz-Ringu v Nemecku.“

deniskovac_polsko_2019_.jpg

Tlačová správa Denisa Kováč

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok