Skoč na obsah Skoč na menu

FIM Rally 2019 v Dánsku i so slovenskou účasťou

FIM Rally 2019 v Dánsku i so slovenskou účasťou

Na prelome letných mesiacov, konkrétne v dňoch 31.7. až 2.8.2019 sa dánske mesto Roskilde stalo dejiskom medzinárodného zrazu mototuristov "FIM Rally 2019". Do Dánska vycestovala i slovenská výprava. V týchto dňoch sú už naši mototuristi v pohodlí svojho domova a prinášame Vám bližšie informácie o ich účasti na tomto celostvetovom zraze.

Na všetkých účastníkov čakal v Dánsku bohatý program. Stredajšie ráno 31.7.2019 bolo vyhradené pre registráciu účastníkov vo Welcome centre. Následne sa o 20:00 hod. uskutočnil oficiálny otvárací ceremoniál - bol to už 74. ročník FIM Rally. Nasledujúci deň organizátor naplánoval pre účastníkov rôzne výlety, obhliadky spojené s obedom a iné zaujímavé aktivity. Piatok 2.8.2019 sa uskutočnila tzv. "Paráda národov" a oficiálne vyhlásenie výsledkov. Naša SMF výprava získala siedme miesto za "San Marino Foemina Challenge", čo je cena za najviac účastníčok - zástupkýň nežného pohlavia. NA tohtoročnú FIM Rally majú naši mototuristi veľmi dobré spomienky, čo dokazajú aj slová Agaty Baginovej (členka výpravy SMF):
"Ôsmi z dvanástich účastníkov sme spoločne vyrazili už v nedeľu 28.07.2019 s tým, že si spravíme pekný výlet. Prvý deň sme prešli naprieč Českou republikou, pozreli si Mělník a ubytovali sa na západných hraniciach v kempe Chabařovice. Veľmi príjemné prostredie, prírodné jazerá a veselá parta znamenali výborný začiatok jazdy. Ráno sme pokračovali cez Nemecko a ubytovali sme sa vo Wittenburgu, ktorý sme spoločne preskúmali a bolo teda na čo pozerať. Dozvedeli sme sa, že mestečko je vystavané na pôvodných slovanských hradbách. Toto mestečko je zaujímavé budovami, ktoré dnes slúžia ako obytné domy alebo obchody, pochádzajú totiž z rozličných období, napriek tomu spoločne tvoria nádhernú symfóniu histórie. Tretí deň sme prešli Dánske hranice, pozoruhodné bolo, že Dáni kontrolovali všetky autá idúce do Dánska, záleží im na tom, koho si pustia do krajiny. Do Roskilde sme prišli poobede, postavili stany a tešili sa zo stretnutia s priateľmi z iných krajín. V stredu začal oficiálny program, navštívili sme múzeum vikingských lodí, ktoré tam stále vyrábajú tradičným spôsobom. Vo štvrtok nám hostitelia ukázali to, na čo sú hrdí, odvodňovaciu stanicu a vybudované kanále, bio políčko so zeleninou a výlet sme ukončili na jazzovom festivale v kúpeľnom mestečku. V piatok sme absolvovali parádu národov, pozreli si známu Roskildskú katedrálu, kde sú pochovaní Dánske kráľovské rodiny od dvanásteho storočia. Každý večer po oficiálnych ceremóniách a vyhodnotení účastníkov sme sa 900 účastníkov zabávalo pri skvelých kapelách. Dánsky hostitelia sú perfektní, výborná organizácia, chutná strava, ekológia na prvom mieste, milí a pozorní. Jediné, čo nedokázali zabezpečiť, bolo počasie, ale v posledný deň sa vyjasnilo a užili sme si aj dánske slniečko."


Za fotografie taktiež ďakujeme Agike :-)

Vsledky.jpg

 

FIM_Rally.jpgHodnotenie.jpgNa_plai.jpgParada_narodov.jpgS_moto.jpgV_buse.jpgVeer_veneky.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok