Skoč na obsah Skoč na menu

Naši plochodrážnici boli na sústredení v Poľsku

Naši plochodrážnici boli na sústredení v Poľsku

Ešte ani poriadne nestíchol hluk plochodrážnych motorov po nedeľných pretekoch na žarnovickom štadióne a už sa naši plochodrážnici a členovia Speedway Academy pripravovali na výjazd do Poľska, kde ich čakalo sústredenie. Štyria jazdci a piati začiatočníci pod vedením trénera Jána Daniela mierili na východ Poľska do Lublinu.

Starostlivosť Speedway Clubu Žarnovica o pretekársku základňu a výchova mladých talentov pravidelne prekračuje štátne hranice. A to nielen kvôli pretekom, či ligovým stretnutiam. Dobré vzťahy s predstaviteľmi extraligového klubu Lublin a najmä s pretekárom, trénerom, tunerom a akýmsi mentorom mladých pretekárov Staszkom Burzom z Tarnówa, vyústili tento rok do spomínaného sústredenia. Staszek sa okrem toho pravidelne zúčastňuje aj zimných sústredení našich pretekárov.

"V pondelok sme trénovali poobede až do večera," začal rozprávanie tréner Ján Daniel. "Všetci chalani sa poriadne povozili. Okrem nás tam boli aj domáci juniori a jeden mladý z Tarnówa, ktorému sa Staszek venuje. Chodilo sa na dráhu aj na štarty. Tie si skúšal najmä Mišo Danko. Jazdili v trojiciach, štvoriciach. Potešil ma aj najmladší z našich chlapcov, Sebastián Matejov, ktorý sa prvýkrát vozil sám na motorke. Po prvej opatrnej jazde, to už potom skúšal na rovinkách aj otvárať," popísal v krátkosti pondelkový tréning. "V utorok ráno pršalo a dráha bola dosť mokrá, potom však prestalo, aj keď predpovede počasia hovorili o daždi aj okolo obeda. Dalo by sa jazdiť, no Lublinčania nechceli, aby sa pokazila dráha, ktorú dlho pripravovali, tak sa začalo trénovať až o 14.00 hod. Aj tak sme mali čo robiť. Mišovi Dankovi sa rozsypala spojka ešte v pondelok a tak mu ju dávali dokopy s klubovým mechanikom. Bolo to zároveň dobré školenie, čo si pochvaľoval. Majú tu moderne vybavené dielne. Popoludní sa už teda jazdilo až do večera. Na štarty chodili Mišovia (Tomka a Danko), Jakub, Janči, ale aj Tomáš Tužinský a Rasťo Cíferský. Ten išiel veľmi pekne. Sám si chválil, že sa mu tam jazdí ešte lepšie než v Žarnovici. Tiež sa mi veľmi páčil prístup klubu. Prezident klubu Wieckowski a ďalší sú veľmi priateľskí a ochotní pomôcť," zakončil telefonát v utorok večer tréner Ján Daniel.

Aj v stredu sa malo jazdiť, no tentoraz nepriaznivé predpovede počasia meteorológom vyšli a dážď už našich chalanov na dráhu nepustil, tak sa neplánovane skôr museli vrátiť domov. Aj napriek tomu, sústredenie ukázalo, že priateľské kontakty medzi Lublinom a Žarnovicou nevyhasli a ďalšia spolupráca bude pokračovať aj naďalej, kedy, by zase do Žarnovice mali zavítať juniori z Lublina.

sustredenie_lublin_pl_2019.jpg

Zdroj: speedwayclub.sk/M. Búri

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok