Skoč na obsah Skoč na menu

Úspešný XI. ročník Holíčskeho Zámockého okruhu - 28. september 2019

Úspešný XI. ročník Holíčskeho Zámockého okruhu - 28. september 2019

V Holíči sa v sobotu 28. septembra 2019 uskutočnil 11. ročník Holíčskeho zámockého okruhu, ktorý bol zároveň záverečným podujatím tohtoročných MM SR Vintage a Európskeho pohára v jazde pravidelnosti. Na mieste sa predstavili aj triedy Jawa Pionier Cup a Babetta Cup. Holíčsky Zámocký okruh sa teší každoročnému záujmu či už zo strany divákov, ale i zo strany jadzcov z okolitých európskych štátov, ktorí pridávajú na atraktívnosti tohto klasického preteku.

Organizátorom pretekov v Holíči nebol nikto iný ako skúsený Classic Club Hlohovec pod vedením motocyklovej legendy, 10-násobného majstra Československa - Petra Baláža.

V Holíči sa bojovalo o posledné možné body do konečného hodnotenia seriálu MM SR Vintage a Európskeho pohára v jazde pravidelosti. Na štart sa postavili jazdci kategórií: A1, A2, B, C, D, E-side, Babetta Cup, Ducati Cup a pridružené triedy Jawa a Pionier Cup. Výsledky z podujatia ako i konečné poradie MM SR a EP nájdete na webe SMF: http://www.smf.sk/cestne-preteky-a-skutre-vysledky/.

I tento ročník bol obohatený vzácnymi osobnosťami motocyklovej minulosti, ktoré osedlali svoje motocykle v rámci Lap of Honour. Vzácnymi hosťami boli: Alfio Crespi - ten svoju športovú kariéru v motocyklovom športe začal v roku 1978, počas ktorej zaznamenal vynikajúce úspechy a v súčasnej dobe je aktívnym členom komisie vintage Talianskej motocyklovej federácie FMI. Okrem Crespiho sa holíčskeho preteku zúčastnil aj u nás dobre známy Giuseppe Sandroni. Milovník a zberateľ cestných pretekárskych motocyklov. Vo svojom motocyklovom tíme vychoval niekoľko nádejných pretekárov, medzi nimi i jedného z najlepších pilotov MotoGP Valentina Rossiho (obidvaja pochádzajú a žijú v Tavullii), ktorý sa stal v roku 1994 majstrom Talianska v kategórii 125 ccm na motocykli Sandroni 125. Do Holíča Sandroni priviezol svoj motocykel Benelli. Ďalšou osobnosťou na Zámockom okruhu v Holíči bol André Mazzoni „Dedé“, prezident komisie Moto skúter vintage motocyklovej federácie RCM Francúzsko. Aktívny účastník motocyklových podujatí  Vintage a organizátor  podujatia GP Motos historique de Monaco. Mazzoni je aj zberateľ  historických cestných motocyklov a skútrov.

I napriek premenlivému počasiu prebehlo podujatie bez komplikácii a bolo pripravené na vysokej organizačnej úrovni, čo sa stretlo s pozitívnymi ohlasmi účastníkov.

Prinášame i bohatú fotogalériu z Holíča, ktorú vytvorili Richard Karnok a Pavel Sabala:

1. https://www.moto-cup.sk/ostatne/prva-galeria-z-holicskeho-zamockeho-okruhu/

2. https://www.moto-cup.sk/vintage/druha-galeria-z-holica-2/

 

Holisky-zamock-okruh-19.JPGHolisky-zamock-okruh-19_03.JPGHolisky-zamock-okruh-19_13.JPGHolisky-zamock-okruh-19_22.JPGHolisky-zamock-okruh-19_74.JPGHolisky-zamock-okruh-19_83.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok