Skoč na obsah Skoč na menu

Finálové podujatie MM SR MX Open už túto sobotu v Šenkviciach!

Finálové podujatie MM SR MX Open už túto sobotu v Šenkviciach!

V sobotu 5.10.2019 sa Šenkvice opäť stanú dejiskom rozhodujúcich súbojov o tituly medzinárodných majstrov Slovenska v motokrose  Keďže ani v jednej kategórii ešte nie je jednoznačný víťaz sezóny 2019, bude to naozaj napínavé. Nenechajte si to preto ujsť a príďte v prvú októbrovú sobotu do motokrosového areálu v Šenkviciach!

V Šenkviciach budú jazdci bojovať o konečné umiestnenie v seriáli MM SR v triedach MXjunior125, MX2junior, MX2, MX Open, MX4 a MX4+. Poďme nahliadnuť do priebežného poradia jednotlivých tried  tohto seriálu MX OPEN 2019.

Prvé tri miesta v kategórii MXjunior125 sú momentálne pod nadvládou českých motokrosových jazdcov. Priebežným lídrom tejto triedy je Tomáš Švirák, za ním nasleduje Martin Venhoda a tretí je Patrik Příhoda. Jediný slovenský jazdec, ktorý môže teoreticky ešte ohroziť pódiové umiestenie  je štvrtý Jakub Vida, avšak na tretieho stráca pred Šenkvicami 42 bodov. 

V triede MX2junior sa bude o tohtoročnom šampiónovi rozhodovať medzi prvými dvoma jazdcami. Na zisk titulu má dobre našliapnuté slovenský jazdec Samuel Struk, ktorý má pred druhým Jiřím Matějcom (CZE) 12 bodový náskok. Tretím v poradí je opäť Slovák - Jaroslav Dubóczi. Na Dubócziho sa bodovo doťahuje Radovan Gráč, ktorý má naňho len 9 bodovú stratu. Čiže nebude sa bojovať len o titul, ale i o bronzovú priečku.

Priebežnému hodnoteniu triedy MX2 kraľuje český jazdec Martin Krč. Na druhom mieste je Šimon Jošt (SVK) so startou 12 bodov na prvého Krča. Tretie miesto patrí Jonášovi Nedvědovi (CZE). Ten stráca na druhého Matějova síce 38 bodov a isté nemá ani súčasne tretie miesto, nakoľko štvrtý v poradí - Denis Poláš (SVK) má na bronzovú priečku stratu len 6 bodov. 

V najpočetnejšej a najsilnejšej triede MX Open majú všetci traja jazdci na medailových pozíciách titul na dosah. Najbližšie k víťazstvu má však Lukas Neurauter z Rakúska (238 b.), druhým v poradí je Čech Filip Neugebauer (222 b.) a na treťom mieste figuruje slovenský jazdec Tomáš Šimko (189 b.).  Šenkvice rozhodnú!

Medzi staršími a skúsenejšími jazdcami, v triede MX4, máme na prvých troch miestach opäť trojicu českých jazdcov: 1. Martin Žerava (200 b.(, 2. Zdeněk Pučálka (172 b.), 3. Jiří Pach (152 b.). Podobne ako v triede MX Open, tak i vo veteránoch pôjde o veľa - doterajšie bodové zisky vedúcej trojice ukazajú, že v Šenkviciach sa bude bojovať o každý meter na trati. 

V kategórii s jazdcami nad 50 rokov - MX4+, je lídrom priebežného hodnotenia Roman Majer (CZE), pred druhým, jeho krajanom, Petrom Tvrdoňom a tretím Slovákom - Petrom Pipichom. Majerov zisk titulu môže ohroziť len druhý Tvrdoň a to len v prípade, že by v Šenkviciach vyhral obe rozjazdy a Majer by neštartoval, poprípade nedojazdil...

Záverečné SUPERFINÁLE v Šenkviciach

Novinkou motokrosovej sezóny 2019 je tzv. Superfinále - 40 najlepších pretekárov naprieč triedami dostáva možnosť zmerať si sily spoločne na jednom štarte. Zatiaľ čo bežne jazdia rozdelení podľa kubatúry či veku, na záver každého podujatia MX OPEN, si ich diváci pozrú spoločne v jednej jazde trvajúcej 15 minút plus dve kolá. Každý pretekár, ktorý sa sem dostane, získa finančnú odmenu vo výške štartovného na preteky a prvých 15 najrýchlejších aj čosi navyše. Ďalej aj možnosť získať ďalších 50€ za holeshot a bodovať do rebríčka, v ktorom hlavnou cenou je automobil FORD Focus. K hlavnej výhre je bodovo najbližšie Lukas Neurauter so ziskom 160 bodov.

Priebežné poradie všetkých kategórií seriálu MM SR MX Open nájdete na: http://www.smf.sk/motocross-vysledky/.

Kedy začíname? Ako to pri motokrosoch býva zvykom, súťažný deň začína od 8:15 voľnými tréningami, ďalej budú nasledovať kvalifikačné tréningy a finálové jazdy odštartujú o 11:50. Viac informácií k podujatiu ako i kompletný časový harmonogram nájdete na: http://www.smf.sk/motocross-zvlastne-ustanovenia/.

Po skončení zápolenia jazdcov na trati, sa v Šenkviciach okrem vyhlásenia výsledkov šenkvického motokrosu uskutoční i dekorovanie  konečných víťazov disciplíny MX SMF za sezónu 2019 triedam jazdiacich seriál  MX OPEN - MXjunior125, MX2junior, MX2, MX Open, MX4 a MX4+.

Zároveň Vás v mene promotéra seriálu MX OPEN pozývame na AFTERPARTY po skončení podujatia. Bližšie info k „afterke“ nájdete na našom webe po kliknutí sem...

senkvice_mxopen_plagat_2019.jpg

 

 

senkvice_mxopen_plagat_2019.jpgsenkvice-afterparty.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok