Skoč na obsah Skoč na menu

Michal Ronec si užíval preteky v českom Moste

Michal Ronec si užíval preteky v českom Moste

Veľmi dobrý výkon predviedol na záverečných pretekoch šampionátu Alpe Adria v Moste v triede Superstock 600 slovenský pretekár Michal Ronec. Jazdec Moto Clubu Baláž si navyše upevnil vedenie v slovenskom šampionáte a pred posledným podujatím M SR, ktoré sa uskutoční 11.-13. októbra na Slovakia Ringu v rámci Ceny Slovenska, má našliapnuté na obhajobu celkového prvenstva.

Michal Ronec:
„Do Mostu som sa tešil, keďže naposledy som tam bol ešte ako chlapec niekedy v rokoch 1998, 99 s Milošom Balážom. Môžem povedať, že sa tam toho veľa nezmenilo, ale trať som si na vlastnej koži vyskúšal prvýkrát.
V piatok celý deň pršalo, ale mne voda vyhovuje a zajazdil som 4. čas. Skôr som to však bral ako zoznamovanie sa s traťou. V sobotu už sa jazdilo na suchej dráhe a pre mňa to znamenalo rýchlo sa adaptovať na novú trať ešte raz. V kvalifikácii som si vyjazdil 10. miesto a v prvých pretekoch som skončil deviaty, čo ma samého prekvapilo. Zároveň to znamenalo prvé miesto v rámci hodnotenia majstrovstiev Slovenska. V pretekoch sa nič zásadné neudialo, od štartu som sa snažil ťahať za plyn na moje schopnosti. Jediným kritickým momentom bola situácia po štarte, kedy sme sa dosť postrkali, ale k tomuto športu to patrí.
Nedeľa už taká ružová nebola, keďže sa mi pokazil regulátor, kvôli čomu som nemohol absolvovať Warm Up, v ktorom som si chcel vyskúšať iný prevod. V samotných druhých pretekoch sa mi nevydaril štart, tentoraz z toho bolo dvakrát „hijóóó brrrrr koníček“, tak som sa prepadol asi na 19. miesto. Celkom sme sa potom pekne naháňali a bolo to zábavnejšie ako v sobotu. Dvakrát som od Jarka Chomicza dostal v zákrute predným kolesom do stehna, ale práve to sú preteky, ktoré sa mi páčia. Keďže aj on boduje do majstrovstiev Slovenska, tak sa nevzdával, čo bolo super. V pretekoch som zajazdil aj svoje najrýchlejšie kolo v hodnote 1:43 min, čo bol môj cieľ. Myslím, že viac trénovania a bola by z toho ešte sekunda nadol, ale nesťažujem si, podmienky boli pre všetkých rovnaké. Výsledkom bolo 12. miesto celkovo a prvé do slovenského šampionátu.
Víkend hodnotím pozitívne, veľká vďaka patrí mojej tímovej partii, Lukášovi Nespěšnému a Jirkovi Nespěšnému, ktorí mi pomáhali, takisto Milošovi Balážovi, ale aj Michalovi Knezovičovi za požičané súčiastky, umbrellu girl a pomoc na štarte, čo je už tradícia. Takisto vďaka Tomášovi Svitkovi opäť za naladenie podvozku, ktorý sme naladili buď alebo a opäť to vyšlo ako vždy. Ďakujem celému tímu, manželke, synovi, ľudom, ktorí mi pomáhajú a samozrejme fanúšikom.
Zároveň by som chcel všetkých pozvať aj na posledné preteky sezóny, ktoré sa uskutočnia 11.-13. októbra na Slovakia Ringu. Bude to masakeeer!

Ronec_Michal_2019.jpg

Tlačová správa Michala Ronca
Foto: Jiří Martínek

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok