Skoč na obsah Skoč na menu

Motocyklová Cena Slovenska 2019 sa blíži

Motocyklová Cena Slovenska 2019 sa blíži

Počas víkendu 11.-13. októbra sa na Slovakia Ringu uskutoční podujatie Cena Slovenska, ktoré uzavrie pretekársku sezónu disciplíny cestných pretekov motocyklov na Slovensku.

O body do niekoľkých seriálov

Preteky budú súčasťou Majstrovstiev Slovenska a Slovenského pohára, ale o konečné umiestnenia sa pôjde aj do Medzinárodných majstrovstiev Českej republiky. Okrem toho sa na mieste predstavia aj pretekári šampionátu Alpe Adria v triede 125 Sport Production a Oldtimerov, no nebudú chýbať ani jazdci maďarskej a poľskej série. Preteky na Slovakia Ringu sú vypísané aj ako nultý ročník MACEC Cupu a na mieste nebudú chýbať ani pretekári seriálu Ducati Slovakia Cup.

Pohľad do štartovej listiny

Napriek tomu, že štartová listina prekročila už stovku prihlásených súťažiacich, každý deň prichádzajú nové prihlášky. Už teraz je zrejmé, že sa na jedinom slovenskom špeciálnom okruhu bude na čo pozerať. Najviac prihlásených je v divácky aj jazdecky populárnej triede 125 Sport Production, kde je viac ako 20 mien pretekárov, medzi ktorými nechýba český šampión Michal Vecko, či už v slovenskom šampionáte nedostihnuteľný Marcel Hruboš, ktorý má našliapnuté aj na celkové prvenstvo v seriáli Alpe Adria.
Diváci sa môžu tešiť aj na triedu Supersport 300, kde sa predstaví čerstvý víťaz alpsko-jadranského šampionátu, 13-ročný Slovák Maxim Repák, ktorý bude bojovať aj o prvenstvo v medzinárodných českých majstrovstvách, ale aj na českého pretekára Jirku Nespěšného, ktorý jazdí s licenciou SMF za slovenský Moto Club Baláž a obhajuje prvenstvo v slovenskom šampionáte. Svoje dva pády z Mostu však určite bude chcieť napraviť aj ďalší český pretekár Petr Svoboda a na mieste nebude chýbať ani Oliver König, český účastník svetového šampionátu tejto triedy.
V triede Superstock 600 sa na štarte predstaví aj tohtoročný vicemajster šampionátu Alpe Adria, český pretekár Jiří Mrkývka, najmladší zo slávneho rodu Mrkývkovcov. Slovenských fanúšikov však bude iste zaujímať boj o titul majstra Slovenska medzi Michalom Roncom a Poliakom Jaroslawom Chomiczom.
V triede Superbike uvidíme na Slovakia Ringu aj popredného českého pretekára z prírodných okruhov Marka Červeného z tímu Wepol Racing WRP, v litrových Stockoch nebude chýbať skvelý Michal Prášek a v tej istej triede bude štartovať známy slovenský pretekár Tomáš Svitok.

Po skončení súťažných jázd sa vo VIP priestore Slovakia Ringu uskutoční dekorovanie víťazov jednotlivých tried seriálu majstrovstiev SR CPM 2019.

Voľný vstup pre divákov

Návštevníci, ktorí sa prídu pozrieť na toto podujatie, majú vstup na tribúny zdarma, to isté platí aj o návšteve Paddocku.

Prihláška pretekára

Prihlášku na podujatie stiahnete odtiaľto. Vyplnenú prihlášku pošlite na e-mail raceoffice@slovakiaring.sk.

Predaj a servis pneumatík a náhradných dielov

Nasledujúca informácia je určená pretekárom. Predaj a prezúvanie pneumatík bude na Cene Slovenska výhradne v réžii spoločnosti HS moto racing. Spoločnosť ponúka pneumatiky značiek Dunlop, Pirelli, Bridgestone a Metzeler. V prípade záujmu je možné pneumatiky zakúpiť na mieste, v tomto prípade však odporúčame ešte pred podujatím kontaktovať R. Hlodáka z HS moto racing na telefónnom čísle +421 917 465 423, alebo na e-mailovej adrese info@hsmotoracing.com. Táto spoločnosť bude mať na mieste stánok aj s náhradnými dielmi na motocykle.

Zvláštne ustanovenia

Zvláštne ustanovenie k podujatiu môžete stiahnuť kliknutím sem… 

Priebežný stav seriálov

Majstrovstvá SR a Slovenský pohár
Medzinárodné majstrovstvá Českej republiky
Ducati Slovakia Cup
Alpe Adria 125 Sport Production

PLAGAT_CS_2019.jpg

Zdroj: moto-cup.sk

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok