Skoč na obsah Skoč na menu

Dvaja Slováci budú bojovať o Red Bull MotoGP Rookies Cup 2020

Dvaja Slováci budú bojovať o Red Bull MotoGP Rookies Cup 2020

Už čoskoro, 15.-17. októbra, sa v španielskom Guadixe uskutoční výber pretekárov pre budúcoročný seriál Red Bull MotoGP Rookies Cup. Na mieste sa predstaví 103 mladých jazdcov z celého sveta, z ktorých po troch dňoch jazdenia a selektovania vzídu postupujúci do RBRC 2020.

Tento rok sa o postup do tohto prestížneho seriálu budú snažiť po prvýkrát v histórii aj dvaja 13-roční slovenskí pretekári. Michal Búlik a Maxim Repák už toho v motocyklovom športe dosiahli mnoho a prípadný postup do seriálu RBRC by bol veľkým historickým okamihom nielen pre nich, ale aj pre slovenský motocyklový šport. Obaja pretekári však zostávajú pri zemi, uvedomujú si, aký náročný boj ich v Španielsku čaká a účasť na výbere v Guadixe považujú predovšetkým za skvelú skúsenosť pre ich ďalšiu kariéru.

Michal Búlik, ktorý čoskoro oslávi svoje 14. narodeniny (20. 10.), patril do úzkej špičky česko-slovenských juniorov od začiatku kariéry (na motorke sedel prvýkrát v štyroch rokoch) a neskôr sa presadil aj v nemeckom ADAC Cupe, kde v triede Mini Bike dvakrát obsadil celkové druhé miesto. Následne sa vybral do Španielska, kde najprv štartoval v triede Moto4 a tento rok je jazdcom European Talent Cupu, ktorý je súčasťou podujatí juniorského svetového šampionátu. Najväčším Michalovým úspechom je celkové prvenstvo v medzinárodnom šampionáte Alpe Adria v triede Supersport 300, ktoré získal vlani ako pretekár slovenského Maco Racing Teamu.

Michal_Bulik_Jerez_2.jpg

Maxim Repák, ktorý oslávil svoje 13. narodeniny na konci augusta (30. 8), jazdil na motorke s elektrickým pohonom už od svojich troch rokov a v šiestich presadol na pretekársky motocykel kategórie PW50. Neskôr sa aj on vybral do nemeckého seriálu ADAC Mini Bike Cupu a najlepší juniorský výsledok dosiahol vlani, keď bojoval o celkové prvenstvo v juniorskom talianskom Campionato Nazionale Velocita a vo svojej oblasti skončil druhý. Maximov najväčší úspech v kariére je takisto celkové prvenstvo v medzinárodnom šampionáte Alpe Adria v triede Supersport 300, ktoré vybojoval tento rok ako jazdec českého tímu Halbich Motorsport.

Maxim_Repak_Most_01.jpg

Pred samotným výberovým podujatím v Španielsku čakajú na oboch pretekárov ešte jedny preteky, Búlik sa počas nadchádzajúceho víkendu predstaví na podujatí European Talent Cup v Albacete a Repák bude štartovať na Cene Slovenska na Slovakia Ringu, kde bude bojovať o titul medzinárodného majstra ČR a majstra Slovenska. Ako sa obom slovenským reprezentantom bude následne dariť v Guadixe budeme sledovať aj na portáli Moto-cup.sk.

Text: Richard Karnok
Foto: Petr Štola a archív M. Búlika

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok