Skoč na obsah Skoč na menu

Eduard Werner hodnotí preteky na Slovakia Ringu

Eduard Werner hodnotí preteky na Slovakia Ringu

Záverečné preteky sezóny 2019 absolvoval na Slovakia Ringu v rámci Ceny Slovenska Eduard Werner, ktorému šlo o konečné druhé miesto v hodnotení M SR v triede 125 SP.

Na Slovakia Ringu ma čakali tohtoročné posledné preteky, kde sa bojovalo o body do Majstrovstiev Slovenska v triede 125 SP a šampionátu Alpe Adria (Alpsko-jadranský šampionát) 125 SP, takže som štartoval len s malou motorkou a cieľom bolo dostať sa na 2. miesto celkového poriadia Majstrovstiev Slovenska, na ktoré som mal stratu len 2 body. V piatkových tréningoch sa objavili drobné problémy s elektronikou, ktoré sme vyriešili. V sobotnej kvalifikácií motorka fungovala skvele, najskôr som kvôli závetriu jazdil v skupine, no mal som pocit, že ma to zdržuje, tak som si nechal odstup, dal pár rýchlych kôl a bolo z toho druhé miesto na štarte. V poslednom kole  kvalifikácie však prišla katastrofa, pretože sa v motore rozpadlo ložisko na vyvažovacom hriadeli.

Do pretekov ostávali dve hodiny a motorku sa nám podarilo spraviť, no mal som veľký problém s vibráciami, keďže motor dostal touto poruchou dosť zabrať. V pretekoch som bojoval v čelnej skupine no po 4 kolách, keď som už viedol s drobným náskokom boli preteky prerušené. Nasledoval reštart, o ktorom riaditeľ pretekov pred výjazdom z pitlane hovoril, že bude na 5 kôl. Tu žiaľ došlo k zavedeniu  zo strany riaditeľa pretekov, keďže z pretekov boli ubraté 2 kolá, čo mi samozrejme uškodilo. Už na štarte som videl, že na paneli svieti reštart na 3 kolá domnieval som sa však, že ide o chybu. V treťom kole som vchádzal do poslednej zákruty tesne druhý a trošku som taktizoval a zámerne neútočil, keďže som sa chcel do ďalšieho kola vyviesť zo závetria na cieľovej rovinke, na moje prekvapenie tam však už viala šachovnica a preteky som tak dokončil na 2. mieste so stratou 0.2 s a v hodnotení Majstrovstiev Slovenska to bolo víťazstvo, čo mi dosť pomohlo v priebežnom poradí kde som získal 7 bodov k dobru. V sobotu po pretekoch sme motor  pre istotu rozobrali, skontrolovali a pripravili na nedeľu. V rannom tréningu smola pokračovala a v motorke zlyhala ojnica. Porucha bola veľká a času málo, v nedeľných pretekoch som teda neštartoval. Dúfal som ešte, že poradie sa môže ešte premiešať, no môj najväčší súper v celkovom poradí Peter Čadek si viedol dobre a posunul sa tak späť na druhé miesto.

Sezóna je za nami a na záver sa chcem poďakovať partnerom Arsy racing, Akumulátorovňa Igor Havala, MEZ Elektromotory Kežmarok, LOTTE SK, všetkým, ktorí pomáhajú s prípravou motoriek, rodine a fanúšikom a verím, že v roku 2020 budeme spoločne podávať lepšie výkony.

 

TS Eduarda Wernera

werner.jpg

 

werner2.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok