Skoč na obsah Skoč na menu

ISDE 2019 - výsledky po prvom súťažnom dni

ISDE 2019 - výsledky  po prvom súťažnom dni

Po prvom súťažnom dni na ISDE 2019 v Portugalsku sa vedenia v hlavnej súťaži trophy teamov ujal obhájca minuloročného víťazstva team Austrálie. V juniorskej súťaži je Austrália taktiež na vedúcom mieste a medzi ženami vedie trojica dievčat z Nemecka. V klubovej súťaži sa na štart postavilo 124 trojčlenných tímov, medzi ktorými sú i tri tímy SMF. Po pondelku vedie XC Gear team z USA, Slovnaft Rally Team je na 12. mieste, BMT Gottbros Team I je na 30.mieste, BMT Gottbros Team II je na 67.mieste.

Dramatický deň dnes prežil favorizovaný trophy team z Veľkej Británie. Novo korunovaný majster sveta FIM EnduroGP Brad Freeman pri jednom teste spadol a pravdepodobne má zlomené pravé zápestie. Napriek tomu je na štvrtom mieste za trojicou Austrália, USA, Taliansko. Medzi juniormi je za vedúcou Autráliou taktiež USA a tretí sú mladíci z Francúzska. Team USA figuruje na druhom mieste i medzi ženami, tím Autrálie je na treťom mieste. 

V klubovej súťaži je v štartovej listine až 124 klubákov. Za vedúcim klubom XC Gear z USA je na druhom mieste team Lozere AMV 4 z Talianska a na treťom je AMA District 37 (USA). Slovnaft Rally Team v zložení Štefan Svitko, Martin Giertl, Rastislav Kokavec je po prvom dni na 12.mieste - BMT Gottbros team I (Martin Gottvald, Adam Gottvald, Filip Klabačka) je po dnešku na 30.mieste a druhý BMT Gottbros team v zložení Peter Murgaš, Petr Borkovec a Gabika Čipková je na mieste 67.
Český klubový tím KBS team-CZ je na 8.mieste (A.Živny, J.Hroneš, P.Markvart). Motosport Božkov (J.Koucký, T.Koucký, J.Hádek) je na 21.mieste a na 44.mieste je Team Motokrosová skola CZ (R.Friedrich, Z.Pitel, Z.Nováčková).

V súťaži jednotlivcov klubových tímov je v kategórii C2 Štefan Svitko na 12. mieste a Petr Borkovec na 105. mieste. Zostávajúcich 7 jazdcov je v kateg. C1 a z nich je zatiaľ na tom najlepšie Martin Giertl na 15. mieste. Rastislav Kokavec je na 21. mieste, Martin Gottvald, pre ktorého je Portimao 25. štart na ISDE je na 23. mieste, Filip Klabačka na 35. mieste. Adam Gottvald na mieste 37., Peter Murgaš na 56. mieste, Gabika Čipková na 74. mieste. 

Zajtra čaká jazdcov opäť 300 km trať zhodná s traťou prvého súťažného dňa.

Kompletné výsledky nájdete na stránke: https://fim-isde.com/fim-isde-2019-results/

Foto: J.Šigut - bakulfoto.com

stefa_svitko.jpg

 

 

stefan2.jpgstefan.jpgsvitko.jpgsvitko3.jpggiertl2.jpgmartin_giertl.jpgklabacka.jpgfilip_klabacka.jpga_gottvald.jpgadam_gottvald.jpgm_gottvald.jpgmartin_gottvald.jpgfilip_klabacka.jpgklabacka.jpgcipkpva.jpggabika_cipkova.jpgborkovec.jpgborkovec2.jpgmurgas.jpgpeter_murgas.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok