Skoč na obsah Skoč na menu

Omega Maco Racing Team štartuje na osemhodinovke v Sepangu

Omega Maco Racing Team štartuje na osemhodinovke v Sepangu

Svetový šampionát vytrvalostných pretekov cestných motocyklov sa 14. decembra po prvýkrát v histórii predstaví v malajskom Sepangu. Osemhodinové preteky, do ktorých je prihlásených 50 tímov z celého sveta, budú druhým podujatím sezóny 2019/2020, ktorá odštartovala v septembri vo francúzskom Le Castellet. Na oboch týchto podujatiach nechýba slovenský Omega Maco Racing Team.

Výborným výkonom vstúpil do sezóny slovenský tím Omega Maco Racing, ktorý práve na 24-hodinových pretekoch vo Francúzsku vybojoval vynikajúce štvrté miesto, ktoré mu tak patrí aj v priebežnom hodnotení seriálu. V Sepangu sa v sedle tímového motocykla Yamaha predstavia výborní pretekári, Karel Hanika z Českej republiky, Brit James Ellison a Poliak Pawel Szkopek. Všetci traja pretekári s tímom spolupracovali na nedávnych podujatiach. Szkopek s Ellisonom v japonskej Suzuke a Hanika so Szkopkom v Le Castellet. Lídrom priebežného hodnotenia seriálu je francúzsky Suzuki Endurance Racing Team, druhý v poradí je Wójcik Racing Team z Poľska pred tretím BMW MOTORRAD WORLD ENDURANCE TEAM z Belgicka.

Martin Kuzma, majiteľ tímu: Ideme pre nás do celkom nového prostredia, ale dôležité je, že všetci traja naši pretekári už v Sepangu štartovali a to by nám mohlo pomôcť. Karel tam jazdil s motocyklom Moto3, James v triede MotoGP a Pawel v rámci majstrovstiev sveta Superbikov. Favoriti pretekov z továrenských tímov sú jasní, ale umiestnenie od štvrtého do desiateho miesta, kde dokážeme končiť aj na iných tratiach, je reálne. Štart do sezóny sme mali dobrý, takže v Malajzii sa budeme snažiť na to nadviazať a dosiahnuť maximum.

Okruh v Sepangu bude ostro sledovaný televíznymi kamerami a živý prenos z tohto podujatia bude možné sledovať po celom svete prostredníctvom Eurosportu a iných lokálnych TV programov.

Viac na: www.fimewc.com

TS Omega Maco Racing Team/SMF

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok