Skoč na obsah Skoč na menu

Miloš Baláž o spoločnej česko-slovenskej budúcnosti juniorského šampionátu

Miloš Baláž o spoločnej česko-slovenskej budúcnosti juniorského šampionátu

Dňa 16. novembra 2019 sa v Českých Budějoviciach konalo slávnostné vyhlásenie najúspešnejších najmenších cestných motocyklových pretekárov v Českej republike (MM ČR juniorov) a popri tom sme sa stretli ohľadne budúcej sezóny (2020) a spojenia sa AČR a SMF pri organizovaní národných šampionátov mládeže.

Stretnutia sme sa za SMF zúčastnili Miloš Baláž a Mário Michalovič, za AČR boli prítomní Matěj Smrž a Aleš Eder, pričom sme sa dohodli na predbežnom kalendári a aj na riešení technických a športových predpisov pre rok 2020. Ich prípravy sa ujala česká strana, ktorá bude o nich SMF čoskoro informovať.
Som rád, že sme sa dohodli aj na vypísaní triedy PW 50, ktorá bude v ČR novou a slovenská strana pošle do ČR technické predpisy pre túto triedu z roku 2019, kde by nemalo prísť oproti uplynulej sezóne k zmenám.

Slovenská a aj česká strana chcú pred sezónou zorganizovať testovanie (sústredenie) na Slovakia Ringu a v Chebe, pričom termíny aj podrobnosti sú zatiaľ v rokovaní. Som rád, že Matěj a ja máme podobné myšlienky, čo sa týka rozvoja mládežníckeho motocyklového športu a aj túžby priblížiť sa športovým a technickým pravidlám FIM a FIME.

Vrátim sa aj k samotnému slávnostnému vyhláseniu MM ČR juniorov, kde sa chcem veľmi pekne poďakovať za krásne privítanie či už od samotného Jana Šťovíčka, prezidenta Autoklubu Českej republiky a tiež Matěja Smrža a Josku Kubíčka. Veľmi si to vážim.
Bolo zážitkom sledovať, ako tie malé deti preberajú ocenenia za celú sezónu 2019 a tiež som mal radosť z našich, slovenských, malých reprezentantov zo SMF, ktorými boli Mário Zajac (1. miesto v triede Open), Bruno Kiss (3. miesto v triede MiniGP O), Ladislav Veverka (4. miesto v MiniGP O) a Lukáš Végh 5. miesto v MiniGP O). Poďakovanie tiež patrí všetkým organizátorom pretekov a tohto pekného a dôstojného vyhodnotenia.

Miloš Baláž
Viceprezident SMF pre CPM


Zdroj: roadracing.sk

 

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok