Skoč na obsah Skoč na menu

Maco Racing Team na domácom Slovakia Ringu

Maco Racing Team na domácom Slovakia Ringu

Cez víkend sa na Slovakia Ringu uskutočnilo podujatie majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov cestných motocyklov. Na domácej pôde nechýbal ani slovenský Maco Racing Team, ktorý je súčasťou svetového šampionátu už 17 rokov.

 

Majiteľ tímu Martin Kuzma pre svojich fanúšikov pripravil doslova lahôdku, keď sa na tieto preteky dohodol na spolupráci s hviezdou vytrvalostného šampionátu, šesťnásobným víťazom 24-hodinových pretekov Le Mans a Bol d'Or, Francúzom Grégorym Leblancom. Okrem Leblanca na Yamahe slovenského tímu jazdili Rakúšan Julian Mayer a Francúz Anthony Dos Santos. Prvý voľný tréning sa na Slovakia Ringu konal už v utorok a pre Maco Racing Team bol doslova pohromou. Dva pády a dva rozbité motocykle predznamenali trápenie, ktoré na slovenský tím čakalo. Problémy vyvrcholili krátko po štarte osemhodinových pretekov, kedy musel Leblanc zájsť do boxu s poruchou palivového čerpadla. Po oprave pokračoval tím s veľkou stratou na poslednom mieste, no vďaka doslova hrdinskému výkonu bol v cieli nakoniec na 14. mieste celkovo a siedmom v rámci kategórie EWC.

Martin Kuzma, majiteľ tímu:

„Po problémoch, ktoré sme mali v Le Mans, sme vedeli, že potrebujeme zmenu a dohodli sme sa preto na Slovakia Ring na spolupráci s Grégory Leblancom. Všetko sme pripravili na domáce preteky, žiaľ, už v utorok vo voľnom tréningu sa nám celý plán rozpadol, keď sme následkom pádov prišli o dve motorky. Všetko to následne ovplyvnilo nasledujúce kvalifikácie aj preteky a takisto atmosféru v tíme. Pre preteky sme mali plán postupne sa posúvať dopredu, ale už v úvode pretekov sme mali problém s malým tlakom paliva a pri oprave sme stratili niekoľko kôl, takže následne sme už len sťahovali stratu a posúvali sa na horné pozície. Nakoniec sa to zastavilo na 14. mieste, čo bolo maximum, ktoré sme mohli dosiahnuť. Ďakujem všetkým členom tímu za ich prácu, takisto našim partnerom a fanúšikom, že aj v ťažkých časoch stoja za Maco Racing Teamom. Bude lepšie."

Tlačová správa MACO racing

 

Maco_1.JPGMaco_2.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok