Skoč na obsah Skoč na menu

Holíčsky Zámocký okruh sa uskutoční 28. septembra

Holíčsky Zámocký okruh sa uskutoční 28. septembra

V sobotu 28. septembra sa v Holíči uskutoční 11. ročník Zámockého okruhu, ktorý bude už tradične spojený s miestnymi pivnými slávnosťami. Preteky sú už tradične jednodňové.

Aj tento rok budú preteky v Holíči súčasťou medzinárodných majstrovstiev SR a európskeho pohára v jazde pravidelnosti, v rámci ktorých sa predstavia aj populárne sajdkáry pričom nebudú chýbať ani preteky Ducati Slovakia Cupu a Babetta Cupu.
Na trati sa od 9:00 hod odjazdia tréningy, samotné preteky odštartujú o 14. hodine.

Dôležité dokumenty

Zvláštne ustanovenia
Prihláška pretekára

Vzácni hostia

Vlani sme v Holíči videli motocyklovú hviezdu minulosti, 15-násobného svetového šampióna Giacoma Agostiniho, tento rok prejavili záujem o účasť na podujatí v Holíči ďalšie bývalé hviezdy minulosti majstrovstiev sveta, ktoré však nakoniec cestujú na stretnutie motocyklových legiend, ktoré sa v tom čase uskutoční v Grécku. Aj tak sa však motocykloví fanúšikovia v Holíči majú na čo tešiť! Na Zámockom okruhu sa bude totiž preháňať MotoGP špeciál Ducati Desmosedici z roku 2006, s ktorým vo finálových pretekoch vo Valencii zvíťazil Troy Bayliss.

Na motocykli bude jazdiť taliansky pretekár Alfio Crespi. Ten svoju športovú kariéru v motocyklovom športe začal v roku 1978. Až do roku 1990 bol účastníkom pretekov v jazde do vrchu s motocyklom Kreidler 50, Aermacchi 250, Ducati 350 a Suzuki 500 Gamma. Získal trofej Laverda 500 Formula. Od roku 1992 jazdil preteky Endurance Classic na motocykloch Kawasaki Haris 100 a Triumph 750 Daytona. V roku 2003 sa stal šampiónom Talianska na sajdkárach v jazde do vrchu na stroji Suzuki 750. Trikrát sa zúčastnil prestížnych pretekov na prírodnom okruhu TT Isle of Man. V roku 2005 na motocykli Ducati, v roku 2014 na motocykli Bimota 1000 a naposledy v roku 2016 na Honde RC 45 RUF 750. Je aktívnym členom komisie vintage Talianskej motocyklovej federácie FMI.

Okrem Crespiho bude v Holíči jazdiť aj u nás dobre známy Giuseppe Sandroni. Milovník a zberateľ cestných pretekárskych motocyklov. V množstve zberateľských kúskov sa nachádzajú  motocykle Benelli, s ktorými v roku 1969 vyhrali GP Pasolini a Carruters, z novších modelov sú najzaujímavejšie motocykle Ducati, na ktorých jazdili Moto GP Loris Capirossi a Troy Bayliss. Vo svojom motocyklovom tíme vychoval niekoľko nádejných pretekárov, medzi nimi i jedného z najlepších pilotov MotoGP Valentina Rossiho (obidvaja pochádzajú a žijú v Tavullii), ktorý sa stal v roku 1994 majstrom Talianska  v kategórii 125 ccm na motocykli Sandroni 125. Do Holíča Sandroni privezie svoj motocykel Benelli.

Ďalšou osobnosťou na Zámockom okruhu v Holíči bude André Mazzoni „Dedé“, prezident komisie Moto skúter  vintage motocyklovej federácie RCM Francúzsko. Aktívny účastník motocyklových podujatí  Vintage a organizátor  podujatia GP Motos historique de Monaco. Mazzoni je aj zberateľ  historických cestných motocyklov a skútrov.

Organizátorom podujatia v Holíči je tradične Classic Club Hlohovec na čele s motocyklovou legendou, 10-násobným majstrom Československa Petrom Balážom. 

Holic_vintage_plagat_2019.jpg

Text: Richard Karnok
Zdroj: Classic Club Hlohovec

 

Holic_vintage_plagat_2019.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok