Skoč na obsah Skoč na menu

Africa Eco Race 2019 – včerajšia 6. etapa zrušená

Africa Eco Race 2019 – včerajšia 6. etapa zrušená

AFRICA ECO RACE 2019 – dnes má toto prestížne podujatie už päť etáp za sebou, „trojkráľová“ nedeľa sa niesla v duchu voľného dňa pre všetkých účastníkov AER a šiesta, pondelňajšia etapa bola zrušená. Čo sa stalo?

Prekonanie hranice Maroka a Mauretánie mávajú organizátori AER zabezpečené po administratívnej stránke špičkovo. Ale inak to nejde, pretože čakanie v rozpätí niekoľko hodín až mnoho dní si nemôžu dovoliť. No niekedy aj tak zasiahne vyššia moc a aj najlepšie plány sa zrútia ako domček z karát. To sa stalo práve včera (7.1.2019), keď organizátori boli nútení zrušiť v poradí 6. etapu tohto podujatia. Nepredvídateľné počasie (slabá viditeľnosť) neumožnila vzlet troch helikoptér, ktoré sledovali bezpečnosť jazdcov a priebeh AER. Po zrušení tejto etapy sa jazdci presunuli do bivaku v Chami. "Zrušenie tejto špeciálnej etapy je v Africa Eco Race veľmi zriedkavé, ale neboli sme schopní zaručiť bezpečný priebeh pretekov, čo je naša absolútna priorita!" vyhlásil Jean-Louis Schlesser (riaditeľ AER), ktorý bol prítomný na štarte 6-tej etapy.

Dnes (8.1.2019) čaká jazdcov maratónska etapa, 480 km so štartom a cieľom v Chami, s dunami a s piesčitými pláňami. Po jej skončení budú motorky umiestnené do parc fermé bez možnosti servisu.  

Medzi motocyklistami reprezentujú slovenskú trikolóru naši skúsení jazdci Martin BenkoJán Zaťko. Martin si v priebežnom poradí drží krásnu bronzovú priečku a Jánovi patrí priebežne 14. miesto. V triede „Bike“ je priebežným lídrom taliansky jazdec Alessandro Botturi (Yamaha) a na druhom mieste je Nór Pal Anders Ullevalseter.

 

Viac na: https://www.africarace.com/index.php/en

 

 

Zdroj: motoride.sk/SMF

 

 

Benko_Martin_AER_2019.jpgZatko_Jan_AER_2019.jpgZatko_Jan_AER_2019_2.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok